Foxconn uzavřel továrnu v Číně po potyčkách se 40 zraněnými | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Foxconn uzavřel továrnu v Číně po potyčkách se 40 zraněnými

Foxconn uzavřel továrnu v Číně po potyčkách se 40 zraněnými
Foxconn
• 

ČTK

Tchajwanský výrobce elektroniky Foxconn Technology Group uzavřel kvůli zaměstnaneckým nepokojům jednu ze svých továren v Číně. Při nepokojích, kterých se zúčastnily zhruba dvě tisícovky zaměstnanců, bylo podle policie zraněno zhruba 40 lidí.

Továrna zaměstnává zhruba 79.000 lidí. Podle jednoho z pracovníků závod vyrábí mimo jiné nové telefony iPhone 5 americké společnosti Apple, napsala agentura Reuters.

Nepokoje byly podle firmy Foxconn vyvolány osobním sporem několika zaměstnanců. „Příčina tohoto sporu je vyšetřována místními úřady, se kterými úzce spolupracujeme. Zřejmě to ale nesouvisí s prací,“ uvedla společnost.

Foxconn zaměstnává v čínských továrnách zhruba milion lidí. Firma již dříve zaznamenala v čínských závodech několik násilných incidentů. Společnost čelí obviněním ze špatných pracovních podmínek v Číně. V posledních měsících proto pracuje na zlepšování podmínek a zvyšování mezd, napsala agentura Reuters.

Foxconn je největším smluvním výrobcem elektroniky na světě. Firma působí rovněž v České republice. Výrobní závody má v Kutné Hoře a Pardubicích.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!