Hutní velkoobchod Ferona loni zvýšil zisk o 145 procent na 291 milionů korun | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Hutní velkoobchod Ferona loni zvýšil zisk o 145 procent na 291 milionů korun

Hutní velkoobchod Ferona loni zvýšil zisk o 145 procent na 291 milionů korun
Ferona
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Hutní velkoobchod Ferona, který patří k největším velkoobchodníkům s hutním materiálem v Česku a zaměstnáva téměř tisíc pracovníků, zvýšil loni meziročně 2,5krát zisk na 291 milionů korun. Tržby za prodej zboží stouply o 12,7 procenta na 12,8 miliardy korun. Vyplývá to z konsolidované výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

V roce 2017 přetrvával v prvním čtvrtletí růstový cenový trend z konce předloňského roku. Ve druhém čtvrtletí se cenový trend změnil, a to hlavně u ploché oceli. Zvyšující se HDP ve střední Evropě napomohlo stabilizovat ceny a zvýšit poptávku, převážně ve stavebním segmentu. K začátku čtvrtého čtvrtletí začaly ceny opětovně růst, což mělo za následek přeplnění plánu společnosti," uvedla ve zprávě firma.

Ferona se zaměřuje na nákup, skladování, úpravu a prodej hutních výrobků, neželezných kovů a navazujícího sortimentu. Významnými dodavateli firmy jsou například ArcelorMittal Ostrava a Moravia Steel. Tržní podíl společnosti se liší podle výrobků, ale v průměru se dlouhodobě pohybuje kolem 15 až 20 procent dodávek pro tuzemskou spotřebu. Celkem loni Ferona v Česku prodala zhruba 727 tisíc tun materiálu, meziročně o 0,3 procenta méně.

V obchodní činnosti se Ferona orientuje především na český trh. Okruh zákazníků tvoří tisíce středních a menších průmyslových, stavebních, zemědělských a obchodních firem, pro které není efektivní kupovat přímo od výrobců. Pobočky a provozovny má Ferona po celé zemi. Nabízí například ocelové tyče, plechy nebo trubky.

Kladenská huť Poldi má nového majitele. Ten plánuje obnovit výrobu
Třineckým železárnám mírně klesl zisk, tržby ale vzrostly o miliardy

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!