Inekon vybaví ukrajinské lokomotivy | E15.cz

Inekon vybaví ukrajinské lokomotivy

Josef Hušek, Inekon
Josef Hušek, Inekon
• 
ZDROJ: E15 Robert Zlatohlavek

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká společnost Inekon Group dodá komponenty pro výrobu 112 lokomotiv, které si objednaly ukrajinské železnice. Hodnota kontraktu činí 20,5 milionu dolarů (zhruba 420 milionů korun) a zakázka má být dokončena v roce 2016. Uvedl to generální ředitel a předseda představenstva Inekon Group Josef Hušek.

Inekon Group do lokomotiv dodá nové statické měniče z produkce plzeňské firmy Di-Elcom. „Lokomotivy jsou vyráběny v Gruzii. Námi dodávané komponenty jsou součástí jejich elektrického vybavení. Šest z nich už bylo úspěšně dokončeno a jsou nasazeny v běžném provozu,“ uvedl Hušek. Kontrakt se původně týkal součástek pro deset lokomotiv. „Jeho úspěšná realizace nám ale otevřela dveře k výraznému rozšíření této zakázky,“ uvedl Hušek.

Mezi doposud nejvýznamnější zakázky Inekon Group v zemích na východ od ČR patří dodávka 200 lokomotiv do bývalého SSSR. V Rusku společnost získala také několik kontraktů na dodávku tramvají a podílela se na modernizaci lokomotiv v Gruzii a Ázerbájdžánu. Skupina Inekon Group získala zajímavé zakázky rovněž například v Itálii, Německu či Rakousku.

Tramvaje společnosti Inekon

Tramvaj Inekon v Portlandu, Oregonu Autor:

tramvaje Inekon Group Autor: inekon.cz

Letos v únoru firma Inekon Group uzavřela další smlouvu s americkým městem Seattle o dodávce šesti tramvají. Hodnota podepsaného kontraktu činí 26,6 milionů dolarů (zhruba 540 milionů korun). První tramvaje společnost Inekon Group do Seattlu dodal v roce 2007.

Josef Hušek: S tramvajemi už jsme dobyli Washington a Moskvu, na řadě je Peking

Inekon Group je soukromou českou společností, která byla založena v roce 1990. Vedle výroby a dodávek kolejových vozidel a tratí vyváží investiční celky, například elektrárny, cementárny či čističky odpadních vod.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah