MOL převzal čerpací stanice Lukoil, názvy sjednotí příští rok | E15.cz

MOL převzal čerpací stanice Lukoil, názvy sjednotí příští rok

MOL převzal čerpací stanice Lukoil, názvy sjednotí příští rok
Lukoil
• 

ČTK

Maďarská společnost MOL dokončila převzetí 44 čerpacích stanic Lukoil v Česku. Plánuje i převzetí sítě Agip od společnosti Eni. Poté bude pod MOL patřit více než 300 tuzemských čerpacích stanic a stane se dvojkou na trhu. MOL také oznámil, že v příštím roce chce sjednotit názvy svých pump v Česku. V současné době vlastní pumpy značek Slovnaft, Pap Oil a nově Lukoil.

„Do budoucna plánujeme českým zákazníkům představit značku MOL, pod níž provozujeme naše čerpací stanice v Maďarsku, v Rakousku, v Rumunsku, ve Slovinsku a Srbsku, a zachovat aktuálně provozovanou značku čerpacích stanic Pap Oil,“ uvedl viceprezident MOL pro maloobchod Lars Höglund. Společnost dodala, že i po dokončení převzetí zůstávají v platnosti palivové karty Lukoil.

Skupina MOL je mezinárodní ropná a plynárenská společnost se sídlem v Budapešti. Vlastní síť více než 1700 čerpacích stanic v 11 zemích napříč střední a jihovýchodní Evropou. Skupina působí ve více než 40 zemích a zaměstnává téměř 29 tisíc lidí po celém světě. Provozuje i čtyři rafinerie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvatsku. Nejrozsáhlejší sítí čerpacích stanic v Česku je Benzina. Ke konci loňského roku měla 338 stanic.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!