Němečtí textiláci si výrazně polepší | E15.cz

Němečtí textiláci si výrazně polepší

Textilka, ilustrační foto
Textilka, ilustrační foto
• 

nos

Textilní dělníci na západě Německa dostanou v příštích dvou letech přidáno. Od května jim platy vzrostou o tři procenta a v roce 2014 o další dvě. Dohodli se na tom zástupci odborů a zaměstnavatelů.

Zhruba 120 tisíc zaměstnanců textilního a oděvního průmyslu dostane v Německu více peněz. Navýšení potvrdilo třetí kolo kolektivního vyjednávání. Od ledna do dubna budou zaměstnanci dostávat odměny ve výši 60 eur. Od května dojde k tříprocentnímu růstu platů a od června 2014 si textiláci polepší o další dvě. Předchozí kolektivní smlouva vypršela na konci října.

Odbory IG Metall v jednáních požadovaly pro příští rok růst platů o pět procent a ještě včera hrozily stávkou. „Výsledke je funkčním kompromisem, který zaměstnancům zajišťuje významné zvýšení příjmů,“ řekl Michael Young, který vedl jednání za odbory.

Vyjednavač zaměstnavatelů, Wolfgang Brinkmann dohodu označil vzhledem k současné ekonomické situaci za přijatelnou.
„Udělal jsem spravedlivou nabídku, která přispěla k uzavření smlouvy,“ řekl Brinkmann, který je viceprezidentem sdružení německého textilního a módního průmyslu.

Konec levné Číny

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.