Škoda Kodiaq láká obřím úložným prostorem | E15.cz

Škoda Kodiaq láká obřím úložným prostorem

auto.cz
Martin Machala

Nový sportovně užitkový model Škody Auto Kodiaq nabídne zavazadlový prostor o objemu 720 až 2065 litrů, což je nejvíce v této třídě. Škoda zveřejnila první fotografie interiéru vozu, který bude mít světovou premiéru ve čtvrtek v Berlíně

Délka vozu je 4,7 metru a šířka 1,88 metru. Jako první model Škody bude Kodiaq vybaven na přání i třetí řadou sedadel. Díky možnostem sklápění, podélného posunu zadních sedadel a nastavení sklonu opěradel se může interiér auta přizpůsobit počtu osob i množství zavazadel.

Podívejte se na interiér Škody Kodiaq

Interiér vozu působí výrazně a robustně. Přístrojová deska sází na přehlednost. Je rozdělena na dvě symetrické zóny určené pro řidiče a spolujezdce. Desku rozdělují výrazné vertikální výdechy ventilace. Dva prostřední obklopují rozměrný displej palubního informačního systému. Jeho hrany pokračují v horní části přístrojové desky a tvoří trapézovitý motiv, připomínající podobný detail na přední kapotě vozu.

Kodiaq slibuje více než 30 chytrých řešení Simply Clever. Mezi ty patří ochrana hran dveří, elektricky ovládaná dětská pojistka v zadních dveřích nebo opěrky hlavy poskytující oporu při spaní. Na přání bude dodávaný také vyhřívaný věnec volantu.

Kodiaq se široké veřejnosti poprvé představí na autosalonu v Paříži na přelomu září a října. Prodávat se začne v příštím roce. Je sedmým modelem značky, mezi které vedle menšího SUV Yeti, patří Citigo, Fabia, Rapid, Octavia a Superb. Škoda loni vyrobila přes jeden milion vozů. Patří do skupiny Volkswagen.

Prohlédněte si kompletní fotogalerii

Autor: auto.cz, Martin Machala
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!