Škoda pokračuje v čínském tažení, nabídne prodlouženou verzi yetiho | E15.cz

Škoda pokračuje v čínském tažení, nabídne prodlouženou verzi yetiho

Modernizovaná Škoda Yeti pro evropský trh
Modernizovaná Škoda Yeti pro evropský trh
• 

ČTK

Share on Facebook Messenger
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto začne do konce roku vyrábět na svém nejsilnějším trhu v Číně prodlouženou verzi modelu Yeti. Bude určen výhradně pro čínský trh, řekl to mluvčí automobilky Josef Baláž.

„Výroba čínské, prodloužené verze modelu Yeti bude v Číně zahájena do konce letošního roku. Model je určený výhradně pro čínský trh, jeho cena nebyla dosud stanovena,“ řekl Baláž. S rozšířením prodlouženého yetiho na další trhy Škoda nepočítá. „V Číně budeme souběžně i nadále prodávat evropskou verzi modelu Yeti a také Superb Combi importované z našeho domácího závodu ve východočeských Kvasinách,“ dodal Baláž.

Škoda Auto v srpnu po čtyřech letech oficiálně představila nový facelift yetiho (na snímku). Bude se vyrábět ve dvou variantách, do města a na nezpevněné komunikace. Prodávat se začne koncem letošního roku. Cena by měla být zveřejněna na podzim.

Škodu Yeti začala automobilka vyrábět v roce 2009. V Česku se vyrábí v závodě Kvasiny na Rychnovsku, koncem roku 2012 se začala vyrábět také v Rusku. Na českém trhu se prodává od 349 900 korun.

Novinka již příští rok

Už na začátku příštího roku, pravděpodobně na autosalonu v Ženevě, měla Škoda představit koncept většího sportovního užitkového vozidla (SUV). Na trh by mělo přijít po roce 2015. Pro pěti nebo sedmimístný vůz se spekuluje o názvu Snowman.

Provozní zisk české automobilky Škoda Auto se v prvním pololetí snížil na 243 milionů eur, tedy zhruba 6,3 miliardy korun. Loni činil 449 milionů eur. Meziroční propad o 46 procent podle firmy způsobil nižší prodej, nejistá situace na evropských trzích, ale také vývoj směnných kurzů a vysoké náklady na nové produkty. Automobilka dodala zákazníkům v prvním pololetí 464 600 vozů, meziročně o 5,8 procenta méně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.