Vláda schválila memorandum o spolupráci s Foxconem | E15.cz

Vláda schválila memorandum o spolupráci s Foxconem

V české továrně Foxconn prscují i zahraniční dělníci
V české továrně Foxconn prscují i zahraniční dělníci
• 
ZDROJ: Mlada fronta E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vláda schválila memorandum o spolupráci s technologickou firmou Foxconn. V Česku firma plánuje do roku 2018 investovat zhruba 2,5 miliardy korun. Memorandum podepíše premiér Bohuslav Sobotka ve čtvrtek, řekl novinářům po zasedání vlády ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

„Toto memorandum vyjadřuje vůli spolupracovat s firmou Foxconn, která bude nově investovat v České republice,“ řekl Mládek. V ČR je již podle Mládka 15 let a chce dále expandovat. Peníze mají směřovat do jejích závodů, vybudování výzkumného centra a datových center.

„Považujeme to za důležité nejenom kvůli tomu objemu investic, ale i kvůli oblasti, ve které chce investovat,“ dodal ministr. Foxconn mimo jiné vyrábí spotřebitelské a firemní počítače, notebooky a příslušenství k nim. Vybudovat chce výzkumné a designové centrum, které by mělo být jediné svého druhu v Evropě. Firma plánuje vyvinout plně automatizované řešení pro výrobu, které bude aplikovat ve svých provozech v Pardubicích a Kutné Hoře. Dál chce postavit datová centra či využít svých distribučních kanálů v Číně k vytvoření obchodní platformy pro export českých výrobků na perspektivní asijské trhy.

5500 zaměstnanců

Dohoda se týká také spolupráce na aktivitách k podpoře vzdělávání a tvorbě nových pracovních míst v zemi. Ministerstvo průmyslu uvedlo, že jde o jeden z největších potenciálních projektů, který nabídne velké množství nových pracovních míst pro kvalifikované odborníky a posílí exportní postavení českých výrobků na asijských trzích.

V Česku nyní Foxconn zaměstnává kolem 5500 lidí. V pardubickém závodě jich pracuje asi 4500, z toho 2350 kmenových. Podle posledních údajů v obchodním rejstříku Foxconn CZ Group v roce 2012 utržil téměř 109 miliard korun, což bylo o čtyři procenta meziročně víc. Loni byl druhým největším českým exportérem s celkovým objemem vyvezeného zboží v hodnotě téměř 120 miliard korun. Do skupiny náleží výrobní společnost Foxconn CZ, servisní firma Foxconn Global Services Division a Foxconn Technology CZ, která se zaměřuje na výrobu a testování serverů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah