Výrobci evropského supertanku jednají o fúzi | E15.cz

Výrobci evropského supertanku jednají o fúzi

Jiří Liebreich

V armádním sektoru se pomalu schyluje k velké fúzi. Německý výrobce vojenských vozidel Rheinmetall totiž potvrdil počáteční rozhovory o možné akvizici konkurenčního producenta Krauss-Maffei Wegmann. Pokud by ke spojení zbrojařských firem skutečně došlo, fúze by změnila průmyslový sektor zapojený do výroby nového hlavního evropského bojového tanku, napsal server DefenseNews.

Podle Rheinmetallu však závisí konečné rozhodnutí o možné fúzi na řadě politických, ekonomických a regulačních aspektů, které je třeba vyřešit.

Server DN odkazuje rovněž na vyjádření firmy, podle kterého je akvizice možná i proto, že KMW podobně jako Rheinmetall spolupracuje s francouzským výrobcem tanků Nexter. Právě s Nexterem měl Rheinmetall příští rok předložit další návrhy evropského supertanku. KMW i Nexter vlastní polovinu společného podniku.

Nová zbraň, přezdívaná též Leopard 3, je jedním z projektů podporujících obranné partnerství Berlína s Paříží, napsal také server.

Projekt francouzsko-německého tanku započal v roce 2012. Bojová novinka má nahradit některé stávající technologie obou zemí.

Podívejte se na stávající tank německé armády Leopard 2:

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!