Arbitři spor Prahy s IDS nerozhodli. Verdikt se odkládá na listopad | E15.cz

Arbitři spor Prahy s IDS nerozhodli. Verdikt se odkládá na listopad

Arbitři spor Prahy s IDS nerozhodli. Verdikt se odkládá na listopad
Tunel Blanka
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Arbitři dnes nevynesli rozsudek ve sporu týkajícím se tunelového komplexu Blanka, který vede Praha se správcem stavby, firmou Inženýring dopravních staveb (IDS). Další kolo jednání se u rozhodčího soudu uskuteční 20. listopadu. IDS žaluje Prahu o 151,5 milionu korun za nezaplacené faktury.

Bez IDS, která kvůli dluhům Prahy hrozila odchodem ze stavby, by podle politiků nebylo možné tunelový komplex dokončit. Arbitři minulý týden ukončili podobný spor města se stavební firmou Metrostav.

Stejně jako Metrostavu i firmě IDS město několik měsíců neplatilo za faktury. Podle informací ČTK společnost IDS za své služby zatím inkasovala 202 milionů korun. Chce ale víc, než bylo v původní smlouvě, protože se práce na stavbě protahují a firmě narůstají náklady. Obě strany se proto dohodly na arbitráži.

Tunelový komplex, jehož stavbu zadala někdejší politická garnitura pod vedením primátora Pavla Béma (ODS), měl být zprovozněn již v roce 2011. Termín politici několikrát odložili. Naposledy se mluvilo o dubnu příštího roku. Dnes ale vedení města oznámilo, že se zkušební provoz rozjede 2. prosince. Konečný účet bude podle aktuálních čísel 36,9 miliardy korun.

Pavel Páral: Blanka je hotová, zapomeňte

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!