Český Sipral za čtvrt miliardy oblékl do „diamantů“ univerzitu v Sheffieldu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Český Sipral za čtvrt miliardy oblékl do „diamantů“ univerzitu v Sheffieldu

try

Česká společnost Sipral se podílela na jednom z nejvýznamnějších investičních projektů v Sheffieldu, a to na stavbě nové budovy technického inženýrství zdejší univerzity. Sipral zvítězil v tendru na komplexní dodávku obvodového pláště. Objem zakázky činil více než 250 milionů korun. Celý projekt stál 81 milionů liber, v přepočtu přes tři miliardy korun.

Konstrukci fasády inspiroval samotný název budovy - The Diamond. „Zdánlivě jednoduchá prosklená modulová fasáda je doplněna předsazenou ozdobnou konstrukcí ve zlatohnědé barvě evokující diamanty,“ vysvětluje Radim Koštial, obchodní ředitel společnosti Sipral.

Studentům se budova otevřela letos v září. Investorem této stavby v srdci univerzitního města Sheffield na Leavygreave Road je University of Sheffield, pro niž projekt představuje historicky nejvyšší investici v oblasti výuky a vzdělávání.

Hlavním cílem univerzity bylo vybudovat nejlépe vybavené technické učební prostory a laboratoře v Británii s přístupem pro studenty sedm dní v týdnu, 24 hodin denně.

Nová budova poskytne pro technickou fakultu sheffieldské univerzity celkem devět přednáškových sálů, šest flexibilních učeben, přes 30 skupinových a odpočinkových učeben a 19 technických výukových laboratoří s velmi specifickým vybavením – například místnost s leteckým motorem. Dohromady téměř pět tisíc míst ke studiu pro studenty z celého světa.

Autor: try
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!