Karlín Group chce v Praze Holešovicích postavit soukromé koleje | E15.cz

Karlín Group chce v Praze Holešovicích postavit soukromé koleje

Ilustrační foto bagru
Ilustrační foto bagru
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Developer Karlín Group připravuje v Praze - Holešovicích výstavbu nájemního bytového domu pro studenty. Apartmánový objekt podle návrhu architekta Pavla Hniličky má mít kapacitu přes 500 lůžek. Podle serveru iHned.cz investor nyní zvažuje, zda byty rozprodá drobným investorům nebo fondům či sám vlastnicky vstoupí do projektu a udrží si pozici správce v partnerství s firmou, která se na provoz studentských domů zaměřuje.

Podle ředitele společnosti Jana Ludvíka projekt vychází z konkrétních zkušeností z jiných zemí a je po něm poptávka. Ohledně financování projektu developer už jednal s bankou, která v ČR podobný projekt financovala. „A vůbec nemá problém tento koncept financovat na základě standardního úvěru na výstavbu developerského projektu,“ řekl serveru Ludvík.

Dům má stát na roku ulic Partyzánská a Na Zátorách. Parcelu podle serveru vlastní obchodní partner společnosti Karlín Group, který tam chtěl původně postavit kancelářskou budovu. Svůj záměr ale přehodnotil a požádal Karlín Group o spolupráci.

Pokud vše půjde podle plánu, první studenti by se v domě mohli ubytovat v zimním semestru 2018. Většina pokojů bude jednolůžkových a každý pokoj bude mít své sociální zařízení a kuchyňku.

Autor: ČTK