Obrat: výbor navrhl, aby se sama Praha pokusila získat stadion Bohemians | E15.cz

Obrat: výbor navrhl, aby se sama Praha pokusila získat stadion Bohemians

Stadion Bohemians 1905
Stadion Bohemians 1905
• 
ZDROJ: E15 Eduard Erben

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Magistrátní výbor pro sport a volný čas dnes navrhl, aby se Praha pokusila získat stadion Bohemians ve Vršovicích a začala jednat s jeho majitelem. "Majetkový odbor magistrátu upřednostňuje koupi stadionu do vlastnictví města před směnou za pozemky dohodnutou Prahou 10," řekl na jednání výboru jeho ředitel Radek Svoboda.

Statutární zástupce majitele stadionu Lukáš Eichinger dnes deklaroval ochotu k jednání, smlouva o směně s Prahou 10 je ale podle něj platná.

Zástupci Prahy 10 již na podzim schválili výměnu stadionu za sousední pozemky a doplatek, čímž by se vyřešily dlouhodobé problémy s pronájmem stadionu. Proti dohodě se ale postavila tehdejší rada hlavního města, jejíž souhlas je nutný pro všechny majetkové převody městských částí nad 50 milionů korun. Výbor dnes radě doporučil, aby se situaci pokusila vyřešit co nejdříve.

Praha 10 letos v dubnu odeslala na magistrát dopis, ať se situací zabývá. Její současná starostka Radmila Kleslová (ANO) od začátku svého funkčního období tvrdí, že problém je na straně magistrátu.

Dvě protichůdná usnesení

„Je současně platné jak usnesení Prahy 10 o směně, tak zároveň usnesení rady hlavního města, která s převodem nesouhlasí. Je potřeba dát všechno do souladu,“ upozornil zastupitel a člen výboru Karel Březina (ČSSD).

O získání stadionu městská část jedná už od roku 2011. Stadion a pozemek je oceněn na 109 milionů korun, sousední stavební parcela v majetku hlavního města na 60 milionů Kč. Rozdíl má firmě doplatit radnice.

V srpnu dal vlastník stadionu fotbalovému klubu Bohemians výpověď. Město poté připravilo nájemní smlouvu na 20 let za korunu ročně, která vstoupí v platnost směnou majetku.

Městská část Praha 10 bude usiluje o koupi vršovického stadionu Ďolíček od majitele Bohemians Real. Autor: ctk
Městská část Praha 10 bude usiluje o směnu pozemků a získání vršovického stadionu Ďolíček od majitele stadionu Bohemians Real. Maketa - Pozemek Prahy 10 za 60 milionů vlevo od stadionu.

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.