Skupina KKCG staví na Bořislavce v Praze 6 centrum za tři miliardy

Vizualizace kancelářského a obchodního centra Bořislavka v Praze 6.

Vizualizace kancelářského a obchodního centra Bořislavka v Praze 6. Zdroj: KKCG Real Estate

Vizualizace kancelářského a obchodního centra Bořislavka v Praze 6.
2
Fotogalerie

Developer a místní obyvatelé po letech našli společnou řeč ohledně výstavby u stanice metra Bořislavka v Praze 6. Do nových budov se nastěhuje KKCG i její Moravské naftové doly a Sazka.

Miliardář Karel Komárek po letech odstartoval výstavbu jednoho ze současných největších developerských projektů v Praze. Na Evropské třídě u stanice metra Bořislavka začal stavět stejnojmenné kancelářské a obchodní centrum.

„Celková investice přes tři miliardy korun. Projekt bude financovaný konsorciem největších českých bank,“ řekl deníku E15 ředitel KKCG Real Estate Petr Pujman.

Podle původního harmonogramu měla stavba stát na začátku roku 2019. Jenže do země se poprvé koplo až letos. Předpokládaný termín dokončení je aktuálně první čtvrtletí 2021. Projekt nabral zpoždění kvůli komplikovanému povolovacímu procesu, který zpomalily námitky občanských sdružení.

„V rámci mnoha jednání vedených s veřejností a lokálními patrioty, jichž se výstavba centra bezprostředně dotýká, se nám podařilo společně s architekty nalézt řešení finální podoby budov včetně zeleně v parteru Centra a v nejbližším okolí,“ dodal šéf KKCG Real Estate.

Ve čtyřech budovách ve tvaru krystalu stavěných podle návrhu kanceláře Aulík Fišer architekti vznikne 24 tisíc metrů čtverečních kanceláří. Doplňkem bude 8600 čtverečních metrů obchodů včetně supermarketu. Většinu ploch zabere samotná KKCG a její společnosti Moravské naftové doly a Sazka. Na pronájem dalším společnostem zbyde kolem osmi tisíc metrů čtverečních ploch.

Karel Komárek koupil projekt v roce 2012. Tehdy měla být Bořislavka hlavně obchodním centrem s doplňkem kanceláří. V rámci přepracování záměru se ale poměr ploch obrátil ve prospěch administrativy.  

Evropská třída je pro developery atraktivní lokalitou. „Lokalita Prahy 6 významně benefituje ze zlepšené dostupnosti díky prodloužení trasy metra A, což výrazně zvýšilo atraktivitu této části Prahy pro nájemce kanceláří,“ uvedla Lenka Šindelářová, specialistka na komerční nemovitosti z poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate.

Kromě KKCG staví u Evropské třídy na dohled od Vítězného náměstí svůj druhý kancelářský projekt skupina BPD partners miliardářů Vasila Bobely, Petra Pudila a Jana Dobrovského. Na Veleslavíně připravuje projekt soukromých studentských kolejí spolumajitel skupiny Wood & Company Jan Sýkora.