Richemont se připravuje na akvizici za desítky miliard | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Richemont se připravuje na akvizici za desítky miliard

Richemont se připravuje na akvizici za desítky miliard
Cartier
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Švýcarský výrobce luxusního zboží Richemont nabízí za koupi 75 procent akcií v internetovém prodejci luxusního zboží Yoox Net-A-Porter (YNAP), které ještě nevlastní, 2,8 miliardy eur (71,1 miliardy korun).

Za jednu akcii YNAP nabízí Richemont 38 euro. Ve srovnání s páteční závěrečnou cenou akcií to představuje zisk 26 procent. Nabídka ohodnocuje YNAP na 3,6 miliardy eur.

YNAP vznikla v roce 2015, kdy společnost Yoox koupila od Richemontu divizi Net-A-Porter. Švýcarská skupina tak získala 25 procent hlasovacích práv v nově vzniklé firmě YNAP. Nyní se Richemont snaží získat kontrolu nad YNAP.

Majitel Zentivy kupuje za miliardy dolarů americkou farmaceutickou firmu Bioverativ

Nabídka Richemontu přichází poté, co se italská firma zřekla ustanovení, které bylo současní transakce z roku 2015. To bránilo švýcarské firmě Richemont zvýšit podíl v YNAP. Akcie YNAP mají být po dokončení převzetí staženy z burzy v Miláně.

Richemont vlastní luxusní značky jako Cartier, Montblanc, IWC and Dunhill. Firma nyní reorganizuje distribuci svých luxusních produktů a více se soustředí na internetový prodej, protože spotřebitelé si zvykli kupovat přes internet i dražší zboží.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!