Firma Mamavis vyhlíží úspěch v Česku i ve světě | e15.cz

Firma Mamavis vyhlíží úspěch v Česku i ve světě

Martina Štefanková ze společnosti Mamavis healing care
Martina Štefanková ze společnosti Mamavis healing care
• 
ZDROJ: Mamavis.cz

rb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Martina Štefanková a její společnost Mamavis healing care v minulém roce obsadila první místo v grantovém projektu Komerční banky „Nastartujte se“. Plánem odvážné podnikatelky je teď prosadit se se svými zdravotními zábaly, které jsou inspirovány známou metodou Vincenze Priessnitze, na českém i zahraničním trhu pod značkou Mamavis. Jak to chce udělat, prozradila v rozhovoru pro E15.

Jaký byl váš prvotní podnět k založení vlastní firmy?

Příběh začal onemocněním mé dcerky. Lékařka nám doporučila udělat Natálce doma Priessnitzův zábal na hrudník z mokré pleny, igelitu a ručníku. Ani na několik pokusů se to nepodařilo, nedrželo to na těle. Pod vlivem toho jsem vyzkoušela nápad sloučit všechny tři vrstvy a udělat komfortní zábal se suchým zipem. Následovalo testování na mých blízkých, které dopadlo dobře. Vydala jsem se proto cestou vývoje zaměřeného na rozšíření škály zábalů jako zdravotní pomůcky na jednotlivé části těla – na krk, kolena, lýtka a lokty, bačkory, na karpály a zápěstí, až po čelenku na bolest hlavy. Před dvěma lety jsem se pak pustila do vlastního podnikání a loni v říjnu založila firmu Mamavis healing care.

Martina Štefanková, která založila firmu Mamavis healing care, se svojí dcerouAutor: Mamavis.cz

Vy jste ale tomu obětovala i část rodinného života. Co se stalo?

V prvé řadě jsem poznala, jak velký rozdíl je být zaměstnaná ve vystudovaném oboru, s volným časem po skončení pracovní doby pro rodinu a pro sebe, a být živnostníkem. Svým projektem teď v podstatě žiju 24 hodin denně. Rozhodně to nebylo a není jednoduché, mělo to i své negativní dopady, ale přidali se ke mně lidé, které bych nejspíš jinak ani nepoznala.

Jaké byly reakce vašeho okolí a rodiny, když jste založila Mamavis?

Po pravdě, rodiče z mého rozhodnutí zrovna nadšení nebyli. Slyšela jsem snad všechno, co může dcera slyšet od rodičů, kteří mají o své dítě starost. Ale od začátku stojí při mně, pomáhají mi a v naší firmě už funguje několik technických vynálezů mého otce.

U kterých nemocí se vaše výrobky používají?

U laryngidity, nachlazení, zánětech průdušek, dále na uvolnění bolesti, poúrazové stavy, revmatismus, migrény, záněty nosních dutin, šlach, kyčelního kloubu a karpálního tunelu, ledvinové koliky, bolesti ucha či zub. Ženy ocení náš zábal při menstruačních bolestech. Pro zajímavost, náš zábal lze použít i v suché formě, například jako termozábal na krk pro sportovce či jako nákrčník pro děti do školky nebo do školy.

Jak vám pomohl projekt Komerční banky Nastartujte se, jehož jste loňským vítězem?

Úspěch v programu Nastartujte se je pro mne a mé kolegy povzbuzením, že jsme se vydali správnou cestou. Velký význam pro mne má také příležitost prezentovat se se svými výrobky na jiných úrovních. Úspěch pro mě neznamená jen finanční podporu, ale také získání služeb, které nás pomáhají orientovat se na trhu. Získané peníze bych ráda využila i na úpravu webových stránek tak, aby byly pro zákazníky více přehledné a funkční. Dále na doplnění vybavení provozovny, propagaci a inovace výrobků.

Budete sortiment svých výrobků a služeb dál rozšiřovat?

Do budoucna počítáme s využitím moderních materiálů v našich zábalech, například nanotextilií s jejími specifickými vlastnostmi (vysoká absorpční a filtrační schopnost) pro vnitřní díl zábalu, také s používáním aktivních antiseptických bylinných látek pro dané onemocnění.

Jaké jsou zatím ekonomické výsledky vaší firmy?

První čtvrtletí letošního roku lze považovat za finalizaci pilotního ověřování a přípravu nových zásad v marketingové komunikaci a kontakty s potenciálními investory. Postupně je pořizováno nové vybavení provozu (šicí stroje, stříhárna, kancelářská technika) a sociálního zázemí a jsou vytvářeny skladové zásoby na vstupu (materiál, obaly, návody). Předpokládáme, že obrat letos dosáhne kolem 3 milionů korun a čistý zisk přes 800 tisíc korun.

Zdravotní zábaly firmy Mamavis healing careAutor: Mamavis.cz

Jaké jsou vaše podnikatelské plány do budoucna?

Věřím, že úspěšně završíme naši startupovou misi do pololetí letošního roku. Začínají se nám hlásit se zájmem o spolupráci i větší distributorské sítě, tuzemské i mezinárodní. Vedeme také jednání s několika možnými investory, jak z oboru, tak finančními. Chceme prorazit do světa. Mamavis healing care vidím do budoucna jako podnik s vysokou exportní výkonností. Přitom bych byla ráda, aby si podnik zachoval svoji „vlídně maminkovskou tvář“.

Co považujete za největší překážky při podnikání v České republice?

Složitou a zdlouhavou vymahatelnost práva. Dále jsem se potkala s velmi nízkou etickou úrovní tam, kde bych to čekala nejméně – u svého dnes už bývalého patentového zástupce. Evergreenem je i poměrně vysoká administrativní náročnost spojená s podnikáním.

Další informace najdete na www.mamavis.cz

Autor: rb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější