Huawei v Česku loni utržila o miliardu více, se silnými výsledky počítá i letos | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Huawei v Česku loni utržila o miliardu více, se silnými výsledky počítá i letos

ČTK, vku

Čínské společnosti Huawei se v Česku loni opět podařilo navýšit finanční ukazatele. Tržby společnoati narostly o více než miliardu korun na 7,65 miliardy. Čistý zisk činil 160 milionů korun oproti předchozím necelých 100 milionům. Uvedly to servery Borovan.czLupa.cz

Výroční zpráva Huawei za rok 2018 uvádí, že „obchodní výsledky potvrzují stabilní postavení společnosti a její udržitelný růst na českém trhu“. 

Před technologiemi Huawei v závěru loňského roku varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Americké tajné služby podezírají firmu ze spolupráce s čínskou rozvědkou, firma to popírá.

V Česku technologie Huawei využívají v Česku všichni tři tuzemští mobilní operátoři i největší provozovatel telekomunikačních sítí CETIN. O firmě se mluví jako o možném dodavateli technologií pro mobilní sítě takzvané páté generace (5G).

Ministerstva nenašla zvýšenou hrozbu ze strany Huawei, firmu nechávají v tendrech

Podle Lupy.cz firma při sestavování loňské uzávěrky za Česko dál počítala se silnými dodávkami ICT hardwaru a služeb a chce "více proniknout do nových oblastí, jako je video, IPTV a IT řešení" a do internetu věcí a smart city a chce posilovat i partnerský kanál.

Nově přijaté sankce v USA a dalších zemích mohou ale v nadcházejícím období výrazně ovlivnit prodej telefonů Huawei. Huawei už například mírní plány stát se světovou mobilní jedničkou (původně počítala s rokem 2020). V Česku se v letošním prvním čtvrtletí Huawei zatím dařilo, prodej chytrých telefonů se zvýšil o 40 procent na 221 tisíc, a snížil tak náskok vedoucího Samsungu, jehož prodeje se zvýšily o dvě procenta na 339 tisíc.

Celosvětově čínská firma podle agentury AP odhaduje, že její celkové příjmy klesnou v průběhu příštích dvou let oproti původním předpokladům asi o 30 miliard dolarů.

WSJ: Huawei má další problém, kvůli restrikcím zrušila uvedení nového počítače

Autor: ČTK, vku
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!