Jobs chtěl zničit Android za každou cenu, píše se v jeho životopise | E15.cz

Jobs chtěl zničit Android za každou cenu, píše se v jeho životopise

Steve Jobs, Apple
Steve Jobs, Apple
• 
ZDROJ: profimedia.cz

vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nedávno zesnulý šéf Applu Steve Jobs považoval Android, operační systém Googlu pro mobily, za kopii systémů iOS od Applu. Podle životopisu, který o Jobsovi sepsal Walter Isaacson a příští týden míří na pulty světových knihkupectví, šéf Applu Android označoval za „velkou krádež.“ „Utratím každý cent, co má Apple na účtech a budu bojovat do posledního dechu, abych Android zničil. Jsem ochoten kvůli tomu rozpoutat i termonukleární válku,“ uvedl Jobs v jednom z rozhovorů.

Z výňatků z knihy o Jobsovi, které cituje server britské BBC, vyplývá, že bývalý generální ředitel nemohl Googlu kvůli Androidu přijít na jméno. A to přesto, že v minulosti měl Apple s touto firmou blízké vazby. Produkty Googlu jako mapy, vyhledávání byly součástí ekosystémů iPhonů. Eric Schmidt, bývalý generální ředitel Googlu, byl pak zároveň v představenstvu Applu.

Vztahy se citelně ochladily v listopadu 2007, kdy Google přišel s Androidem. Bylo to deset měsíců poté, co se na trhu poprvé představil iPhone. Následně Apple odmítl zařadit do svých App Storů řadu programů Googlu.

Popularita Androidu postupem času rostla, nyní má zhruba polovinu globálního trhu smartphonů, Apple má jen zhruba pětinu.

Současná smršť patentových sporů mezi Applem a výrobci chytrých telefonů a tabletů (od Samsungu po Motorolu), je namířená právě proti Googlu. Naznačuje to, že se Apple v souladu s přáním bývalého šéfa nemíní v boji proti Androidu jen tak vzdát.

Čtete rádi E15.cz? Nominujte nás v anketě

v kategorii zpravodajství.

Autor: vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah