Lidé sdílí i sex. Facebook musí lépe kontrolovat živá vysílání

Facebook dělá velice šikovně všechno pro to, aby se bez něj lidé neobešli.

Facebook dělá velice šikovně všechno pro to, aby se bez něj lidé neobešli. Zdroj: Repro Strategie

Facebook loni spustil ve své síti možnost živého streamování videa. Lidé okamžitě začali živě sdílet ledacos a ukázalo se, že je problém průběžně kontrolovat, zda publikovaný obsah není protizákonný či proti pravidlům služby.

Problematiku sdílení citlivých videí otevřel zveřejněný případ tří amerických teenagerů, kteří na Facebooku živě streamovali svou „intimní chvilku“. Patnáctiletý chlapec a dvě dívky, ve věku patnáct a čtrnáct let, si možná ani neuvědomili, že z této pubertální legrace může vzniknout nemalý průšvih. Hlavně kvůli věku jedné z dívek. Policie nyní po Facebooku žádala potvrzení identity na základě neveřejných údajů z profilu.

Na Facebooku je 4,5 milionu českých účtů, většina kouká z mobilu

Samotný Facebook pak řeší problém, jak zamezit tomu, aby se v živém vysílání neobjevoval nezákonný či jinak nevhodný obsah. Pochopitelně vyvíjí automatizované analyzátory, které dokážou podezřelý obsah vyhodnotit, ale aktuálně spoléhá spíše na upozornění diváků. Ti dostali možnost během sledování nahlásit obsah jako nevhodný a Facebook poté co nejrychleji provede kontrolu a případné přerušení streamu.

Čtěte na Živě.cz