Nova Cinema dostala od RRTV řádnou licenci, Česká televize pokutu | E15.cz

Nova Cinema dostala od RRTV řádnou licenci, Česká televize pokutu

Nova
Nova
• 

ČTK, krb

TV Nova získala dnes od RRTV zpětně řádnou licenci pro pozemní digitální vysílání kanálu Nova Cinema. Ten doposud podle serveru Digizone.cz vysílal na základě kompenzační licence. Česká televize pak dostala pokutu 50 tisíc korun za sponzorský vzkaz. Vyplývá to ze zprávy RRTV.

Nova Cinema je tak na základě nově udělené licence strukturována jako filmový a seriálový program, specializující se zejména na dramatickou tvorbu americké provenience. Rozsah vysílání je 16 až 19 hodin denně.

RRTV na svém dnešním zasedání také rozdělovala pokuty. Částku 50 tisíc korun bude muset zaplatit Česká televize. Odvysílání označení sponzora Helen Doron Early English v lednu 2010 totiž obsahovalo reklamní prvky a nebylo odděleno od ostatních částí programu. Společnost Huku pak dostala pokutu 5000 korun za to, že neumožnila divákům snadný přímý a trvalý přístup k informacím.

Už v úterý předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová sdělila, že rada udělila TV Nova také licenci pro novou televizní stanici s pracovním názvem Kanál 5, která má být určena mužskému publiku. Bude moci vysílat přes pozemní digitální vysílače i kabelové televize a bude tematicky zaměřena na sport, dramatickou tvorbu a dokumentární tvorbu především americké provenience, a to akčního, kriminálního a sci-fi žánru.

Autor: ČTK, krb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.