Nová televize Pohoda začíná vysílat v pondělí | E15.cz

Nová televize Pohoda začíná vysílat v pondělí

TV Pohoda
TV Pohoda
• 
ZDROJ: TV Pohoda

ČTK, vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V pondělí začne vysílat nová celoplošná televizní stanice Pohoda zaměřená na mladé rodiny s dětmi. Novou televizi bude provozovat společnost Pohoda Top Media podnikatele Radima Pařízka. Zhruba třetinový podíl ve firmě má bývalý generální ředitel TV Nova Vladimír Železný.

Podle dřívějšího Pařízkova vyjádření bude program televize postupně doplňován. Plnohodnotný by měl být o Vánocích. Vysílat by od začátku Pohoda měla nejméně 16 hodin denně. Součástí programu má být i vlastní regionální zpravodajství. „Letošní rozpočet se pohybuje v řádu desítek milionů korun. Ve standardním režimu by roční rozpočet mohl překročit sto milionů,“ uvedl v rozhovoru pro E15 Pařízek.

Rozjezd televize Pařízek financuje podle svých slov z úspor a rovněž z financí, které mu přináší výdělečné Rádio Čas. Jeho roční zisk se pohybuje nad deset milionů korun. Část investice je pak kryta úvěrem. Nyní TV Pohoda zaměstnává na 30 lidí v Praze a v Ostravě. Do budoucna by se tento počet měl zdvojnásobit.

TV Pohoda bude šířena přes pozemní digitální vysílače. Původně měla být spuštěna už loni na jaře a vysílat měla programy pro děti. Pařízek ale start nové stanice odložil a záměr pozměnil, protože Česká televize, resp. její generální ředitel Petr Dvořák, plánuje nový dětský kanál ČT3, kterému prý soukromá stanice nemůže kvůli omezenému rozpočtu konkurovat. Televizi bude šéfovat Renata Červená, která dříve vedla marketing Rádia Impuls nebo Rádia Čas.

Pařízek o zřízení televizní stanice usiluje delší dobu. Jeho společnost patřila mezi šestici firem, které dostaly licenci pro digitální vysílání již v roce 2006. Rozhodnutí ale zrušil soud a situaci změnil až zákon, který od roku 2008 přiznal těmto firmám nárok na kompenzační licenci. TV Pohoda získala takzvanou kompenzační licenci, ale její platnost byla omezena do doby ukončení procesu přechodu na digitální vysílání, tedy 11. listopadu loňského roku. Proto si musel provozovatel zažádat o vydání nové licence, kterou dostal v závěru loňského roku.

Společnost Pohoda Top Media byla založena letos v únoru a má základní kapitál 200 tisíc korun. Železný ve firmě vlastní podíl 34 procent. Majoritním vlastníkem je s podílem 66 procent Rádio Čas, které patří Pařízkovi.

Autor: ČTK, vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah