Televize Pohoda zahájí vysílání na konci června

TV Pohoda

TV Pohoda

Nová celoplošná televizní stanice Pohoda, která bude zaměřená na mladé rodiny s dětmi, zahájí vysílání 25. června. Řekl to dnes podnikatel Radim Pařízek, který tento televizní projekt připravil. Televizi Pohoda bude provozovat Pařízkova společnost Pohoda Top Media, ve které má zhruba třetinový podíl bývalý generální ředitel TV Nova Vladimír Železný. Firma loni získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci k digitálnímu pozemnímu vysílání na 12 let.

„Vysílat začneme v úvodním módu, který ještě nebude v takovém rozsahu, jaká je koncepce programového schématu,“ uvedl Pařízek. Podle něho bude TV Pohoda vysílat nejméně 16 hodin denně a její program bude postupně doplňován. Součástí programu má být i vlastní regionální zpravodajství.

Společnost Pohoda Top Media byla založena letos v únoru a má základní kapitál 200 tisíc korun. Železný ve firmě vlastní podíl 34 procent. Majoritním vlastníkem je s podílem 66 procent Rádio Čas, které patří Pařízkovi.

Pařízek o zřízení televizní stanice usiluje delší dobu. Jeho společnost patřila mezi šestici firem, které dostaly licenci pro digitální vysílání již v roce 2006. Rozhodnutí ale zrušil soud a situaci změnil až zákon, který od roku 2008 přiznal těmto firmám nárok na kompenzační licenci. TV Pohoda získala takzvanou kompenzační licenci loni v září, ale její platnost byla omezena do doby ukončení procesu přechodu na digitální vysílání, tedy 11. listopadu loňského roku. Proto si musel provozovatel zažádat o vydání nové licence, kterou dostal .