Vlastník TV Nova zvýšil zisk o pětinu, profituje především z vyššího počtu diváků | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Vlastník TV Nova zvýšil zisk o pětinu, profituje především z vyššího počtu diváků

Vlastník TV Nova zvýšil zisk o pětinu, profituje především z vyššího počtu diváků
CME Group
• 
ZDROJ: CME

ČTK

Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v České republice vlastní televizi Nova a další televizní stanice, ve druhém čtvrtletí zvýšila provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) o 21 procent na 73,3 milionu dolarů (1,7 miliardy korun). V České republice vzrostl o 14,3 procenta na 32,3 milionu dolarů (737,6 milionu korun).

Při konstantních směnných kurzech se zisk zvýšil o 28,6 procenta, uvedla firma.

Čisté příjmy ve čtvrtletí vzrostly o jedno procento na 183,6 milionu dolarů (4,2 miliardy korun), bez zahrnutí kurzových výkyvů se pak zvýšily o osm procent. Příjmy z reklamy zůstaly převážně beze změny, při konstantních směnných kurzech však vzrostly o sedm procent.

"V tomto čtvrtletí jsme si nemohli přát lepší výsledky," uvedl v prohlášení Michael Del Nin, jeden z generálních ředitelů CME. Dodal, že výsledky překonaly očekávání firmy a upozornil, že růst příjmů a OIBDA při konstantních směnných kurzech byl pro druhé čtvrtletí nejvyšší za čtyři roky. Firma také díky vysokému přílivu hotovosti mohla v pololetí snížit dluh o 100 milionů eur (2,6 miliardy korun).

Vodafone má souhlas k dvacetimiliardové akvizici, ovládne i české UPC

Druhý generální ředitel Christoph Mainusch dodal, že CME se podařilo snížit celkové náklady a zvýšit počet diváků hlavních kanálů v hlavních časech ve všech oblastech. Stanicím firmy na čtyřech trzích se také podařilo snížit rozdíl s nejbližší komerční konkurencí v hlavním vysílacím čase. Trh s televizní reklamou v České republice pak podle něj vykázal nejvyšší růst za pololetí od roku 2015.

Čisté příjmy v České republice ve druhém čtvrtletí stouply o 5,5 procenta na 64,4 milionu USD. Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů se zvýšily o 12,1 procenta a OIBDA o 21 procent.

Součástí CME v České republice je společnost CET 21, která je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Nova 2, Nova Action, Nova Gold a Nova International.

Nadační fond nezávislé žurnalistiky zařadil E15.cz mezi nejdůvěryhodnější on-line média

CME kromě České republiky působí také v Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku a ve Slovinsku. Vedle Česka zisk OIBDA vzrostl ve druhém čtvrtletí i ve všech dalších zemích. Příjmy při konstantních směnných kurzech také stouply ve všech zemích, při aktuálních směnných kurzech pak mírně klesly v Bulharsku, Rumunsku a ve Slovinsku.

CME letos v březnu oznámila, že zahájila přezkum svých strategických možností, včetně možného prodeje celé nebo části firmy.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!