Výrobce antivirového softwaru Symantec se rozdělí

Počítačový zloděj, podvodník; ilustrační grafika

Počítačový zloděj, podvodník; ilustrační grafika Zdroj: elhombredenegro, Flickr, CC BY 2.0

Americký výrobce bezpečnostního softwaru Symantec je další firmou, která se rozhodla rozdělit. Výrobce antivirového programu Norton v noci na dnešek oznámil, že se rozdělí na dvě veřejně obchodované společnosti. Jedna se bude věnovat bezpečnostnímu softwaru a druhá uchování a správě dat. Rozdělení by mělo být dokončeno do konce prosince 2015.

Růst příjmů firmy v posledních čtvrtletích zaostává za růstem celého trhu bezpečnostního softwaru. Částečně to způsobil slabý prodej osobních počítačů, který měl dopad i na poptávku po softwaru firmy, který se často prodává spolu s novými počítači. Symanteku se také nedaří získat silné postavení na trhu s mobilními přístroji.

Celkový zisk firmy v loňském fiskálním roce klesl o téměř 20 procent. Příjmy se snížily o tři procenta na 6,7 miliardy dolarů (145 miliard korun. Příjmy z aktivit v oblasti bezpečnostního softwaru činily 4,2 miliardy dolarů a divize správy dat 2,5 miliardy dolarů.

Letošní rok je bohatý na zprávy o rozdělení firem. Do konce letošního roku by podle agentury Reuters mělo být dokončeno rozdělení více než 60 firem, což bude nejvíce od roku 2000. V pondělí oznámila rozdělení na dvě části firma Hewlett-Packard a minulý týden internetová aukční síť eBay uvedla, že oddělí od skupiny elektronickou platební službu PayPal.