Z Česka do světa: ženský tenis, startupy nebo věda | Magazín E15 | e15.cz

MA
Česká esa

Jsme jako skvělý tým bez stadionu, říká dirigent, který dostal Brňáky do Carnegie Hall

Jsme jako skvělý tým bez stadionu, říká dirigent, který dostal Brňáky do Carnegie Hall
Přivedl brněnské filharmoniky do Carnegie Hall, kde jim ve stoje aplaudoval jeden z nejvlivnějších hudebních skadatelů současnosti, Phillip Glass, jehož symfonii na texty Davida Bowieho a Briana Ena uvedli v New Yorku jako první. V Evropě pevně zakořeněný Američan Dennis Russell Davies chce slyšet brněnské muzikanty hrát na velkých pódiích. S tím souvisí i otázka, proč pracuje v Brně a čeho se tam chce dočkat.

Česká esa

Letní vydání E15 magazínu se věnuje příběhům českých značek, výrobků a nápadů. Ptáme se, co jsou české lovebrandy. Představujeme tři české startupy a tři vědecké týmy, které ukazují světu, že Česko je země nadějných a pracovitých lidí.

Není to ale jen byznys. Český tenis dlouhodobě fascinuje celý svět. V první stovce světového žebříčku tenistek WTA bylo na začátku sezony 2023 hned devět českých hráček. Proč je český tenis fenomén? Proč se daří vychovávat stále nové úspěšné generace tenistů?

Součástí magazínu je i příloha osobnosti, která přináší rozhovory s miliardářem Pavlem Tykačem, Češkou podnikající v New Yorku Petrou Rickman nebo dirigentem brněnské filharmonie Dennisem R. Daviesem.

Nejčtenější