Arsen Lazarevič: Na cestě k marksoismu | E15.cz

Arsen Lazarevič: Na cestě k marksoismu

Michaela Marksová Tominová
Michaela Marksová Tominová
• 
ZDROJ: CTK

Arsen Lazarevič

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministryně práce Michaela Marksová svou představenou politikou sociálního bydlení lidem, kteří ráno vstávají do práce a splácejí či budou splácet desítky let hypotéky, fakticky tvrdí: nestudujte, žijte nezodpovědně a mějte co nejvíce dětí, i když je nejste schopni zajistit. A na práci se vykašlete, my se o vás za peníze našich nevoličů postaráme!

Populismus nejhlubšího zrna nejenže u daňových poplatníků ničí veškerou motivaci vytvářet hodnoty, zároveň také může dojít ke vzniku ghett a zvýšení kriminality.

Podle Matěje Stropnického bychom měli být EU vděční, protože od ní každý z nás obdržel průměrně 14 600 korun. Prověřil jsem pro jistotu svůj účet, ale žádných 14 600 korun jsem tam neobjevil.

Možná ale došlo někde k chybě, budu proto rád, když to pan Stropnický prověří. A požaduji jedině peníze, nechci tedy žádné permanentky do Čapího hnízda.

Odboráři zveřejnili graf minimálních mezd ve světě, ze kterého vychází ČR jako stát, který má procentuálně nejnižší minimální mzdu k průměrné mzdě. Odboráři však „zapomněli“ do grafu přidat například Švýcarsko, Švédsko nebo Dánsko.

V těchto státech minimální mzda neexistuje, přitom se jedná o země, které mají jedny z nejvyšších průměrných mezd a patří mezi velmi rovnostářské. Místo faktické debaty se tak odboráři stávají populistickou kolonou levice. Velká škoda.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video