Babiš se vydá do tržnice Sapa, seznámí Vietnamce s evidencí tržeb | E15.cz

Babiš se vydá do tržnice Sapa, seznámí Vietnamce s evidencí tržeb

Babiš se vydá do tržnice Sapa, seznámí Vietnamce s evidencí tržeb
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) v neděli v pražské tržnici Sapa vysvětlí vietnamským podnikatelům elektronickou evidenci tržeb (EET). Konference nazvaná "Fámy a fakta o EEZ" by měla nastartovat spolupráci ministerstva financí a Finanční správy s vietnamskou komunitou.

Setkání se zúčastní také náměstkyně ministra pro daně a cla Alena Schillerová a zástupci vietnamských profesních svazů a organizací. Babiš na internetu zveřejnil video, kterým na konferenci zve.

Babiš loni v březnu ve Sněmovně při obhajobě zavedení EET řekl, že vietnamští podnikatelé v maloobchodu neplatí daně. O několik dní později se za svůj výrok omluvil: „Mnoho Vietnamců platí daně, těm se omlouvám, pokud jsem se jich dotknul,“ napsal na sociálních sítích Twitter a Facebook. Omluvu po něm žádala Česko-vietnamská společnost, podle níž šlo o nepřípustné zevšeobecnění.

Zavedení EET schválila Sněmovna navzdory obstrukcím opozice letos v únoru. Pravicová opozice označila za nedemokratické ukončení rozpravy a na konci května představila návrh na zrušení zákona k Ústavnímu soudu.

EET by měla být v první fázi spuštěna od 1. prosince pro hotely a restaurace. Další firmy se budou zapojovat v následujících měsících.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!