Bývalý ředitel VZP Pavel Horák dostane odměnu 508 tisíc | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Bývalý ředitel VZP Pavel Horák dostane odměnu 508 tisíc

ČTK, čap

Bývalý ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Pavel Horák získá odměnu ve výši 508 tisíc korun, rozhodla o tom správní rada VZP. Otevřená stále zůstává koupě zákaznického portálu od firmy IZIP či jednání s pražským protonovým centrem o zajištění léčby protony.

Výše odměn pro exředitele Horáka vychází podle předsedy správní rady a náměstka ministra zdravotnictví Petra Noska z Horákovy manažerské smlouvy. Kritéria schválila správní rada loni. Horák podle nich přitom mohl dostat šestinásobek svého měsíčního platu, tedy až 1,26 milionu korun.

Správní rada VZP dnes nerozhodla o koupi zákaznického portálu od firmy IZIP. Ředitel VZP Zdeněk Kabátek má na jednání 23. září předložit radě harmonogram celkového řešení a do dvou měsíců dodat také ocenění těch částí podniku, které chce VZP koupit, včetně patentových práv. Nosek je přesvědčen, že se VZP podaří odkoupit portál do konce roku. Podle mluvčího VZP Oldřicha Tichého je reálnější termín první čtvrtletí roku 2014. Nosek upřesnil, že nabídnutá cena je 71 milionů korun s DPH.

VZP portál potřebuje ke komunikaci s lékaři, pacienty i plátci pojistného. Za jeho provoz nyní platí firmě IZIP každý měsíc pět milionů korun bez DPH. Když VZP obchod s IZIP neuzavře, bude muset vypsat výběrové řízení, aby pro ni někdo vytvořil nový portál, což pár měsíců potrvá.

Boj o proton

Vedle portálu investovala VZP v posledních deseti letech do hlavního projektu - elektronických zdravotních knížek - kolem dvou miliard korun. Bez většího úspěchu ho ukončila. V projektu vlastní 51 procent akcií a hodlá z něj zcela odejít.

Členové správní rady dostali také podklady k průběhu vyjednávání s pražským protonovým centrem. Nosek potvrdil, že žádná ze stran nezměnila postoj.

Centrum trvá na platnosti smlouvy o smlouvě budoucí, která mu na 15 let zaručuje ročně 1,2 miliardy korun od VZP. Ta nadále platnost dokumentu zpochybňuje. Pacientům léčbu protony zajistí, pošle je však do pražského centra jen v případech, kdy je cenová nabídka výhodnější než nabídka mnichovského centra.

Autor: ČTK, čap
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!