Cameron jedná ve Strakově akademii o reformách EU či situaci na Blízkém východě | E15.cz

Cameron jedná ve Strakově akademii o reformách EU či situaci na Blízkém východě

Bohuslav Sobotka a David Cameron
Bohuslav Sobotka a David Cameron
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britský premiér David Cameron dorazil do Strakovy akademie, kde ho přivítal předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). V Česku chce Cameron stejně jako v dalších evropských zemích představit britský návrh reformy Evropské unie. Zhruba hodinové jednání na Úřadu vlády se bude týkat také vzájemných vztahů a ekonomické či bezpečnostní spolupráce obou zemí.

Britská a česká delegace by měly věnovat i aktuálnímu vývoji migrační krize a bezpečnostní situaci na Blízkém východě. Odpoledne se Cameron setká na Pražském hradě také s prezidentem Milošem Zemanem. Na Hradě s ním bude mluvit i ministr financí Andej Babiš (ANO).

Cameron přijel do Prahy po pěti letech v době, kdy se na evropské půdě vedou intenzivní jednání o požadavcích britské vlády na reformu EU. Předseda britské vlády před posledními parlamentními volbami slíbil, že před koncem roku 2017 vyhlásí referendum o setrvání země v unii. Před vyhlášením referenda chce ale dojednat změny ve vztahu mezi ostrovním královstvím a EU. Nejspornějším bodem britských požadavků je pro řadu členských států unie snaha Londýna omezit sociální dávky pro přistěhovalce z ostatních zemí osmadvacítky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video