Česko usiluje o spolupořádání fotbalového Eura 2020 | E15.cz

Česko usiluje o spolupořádání fotbalového Eura 2020

Miroslav Pelta
Miroslav Pelta
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Fotbalová asociace chce v Praze vybudovat stadion pro 30 tisíc diváků. To je nutná podmínka kandidatury na spolupořádání fotbalového mistrovství Evropy.

Česko se bude ucházet o spolupořádání fotbalového mistrovství Evropy v roce 2020. Záměr dnes schválil výkonný výbor fotbalové asociace. Do 12. září podá přihlášku na UEFA s tím, že má zájem být jedním z 13 hostitelů turnaje. Do dubna pak musí připravit podrobnou kandidaturu.

Nápad Fotbalové asociace ucházet se o spolupořadatelství evropského šampionátu v roce 2020 příliš nenadchl bývalého ministra financí Miroslava Kalouska. Předseda fotbalového svazu Miroslav Pelta již dříve označil státní podporu projektu za klíčový bod.

„Výkonný výbor potvrdil záměr ucházet se o jedno z pořadatelských míst ME 2020,“ řekl tiskový mluvčí FAČR Jaroslav Kolář. „Do 12. září musíme na UEFA uplatit zájem a výkonný výbor odsouhlasil, abychom tak učinili. Jakmile se nyní přihlásíme, tak do 25. dubna musíme odevzdat konkrétní podklady,“ uvedl generální sekretář Rudolf Řepka.

Aby měla česká kandidatura naději na úspěch, je potřeba moderní stadion minimálně pro 30 tisíc míst, který v republice není. „Stadion potřebujeme, zřejmě to bude lokalita Prahy, ale přesnější řešení si zatím necháme pro sebe. Do dubna je ještě dost času a nechává nám to prostor, abychom mohli kandidaturu připravit tak, aby byla úspěšná,“ řekl Řepka.

 

 

 

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video