Čeští byznysmeni vyjedou na rekordní počet misí, zamíří do Íránu i Mexika | E15.cz

Čeští byznysmeni vyjedou na rekordní počet misí, zamíří do Íránu i Mexika

Letiště Václava Havla
Letiště Václava Havla
• 
ZDROJ: Letiste Vaclava Havla

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Počet podnikatelských misí, které do zahraničí pro české exportéry organizuje Hospodářská komora ČR, je letos rekordní. Bude jich dvacet. Jen za posledních sedm měsíců se uskutečnilo 11 misí, například do Turecka, Nepálu, Keni, Mosambiku a na Mauricius. Dalších nejméně osm komora pro podnikatele chystá, mezi cíli nechybí Írán, Mexiko či Vietnam. Loni bylo misí deset.

„Zájem firem o účast v podnikatelských misích do ciziny stoupá. Tyto akce totiž firmy považují za způsob, jak prohloubit už existující obchodní vztahy a není ani výjimkou, že uzavřou nové kontrakty s nově poznanými protějšky na místě,“ uvedl viceprezident Hospodářské komory ČR Bořivoj Minář.

Komora hledá pro české firmy investiční příležitosti a odbytiště hlavně v mimoevropských zemích. Podporuje především export do třetích zemí, na trhy severní či subsaharské Afriky, Asie nebo Latinské Ameriky.

Pomáhají tradiční značky

„Obchodní vztahy se nám v těchto zemích dobře navazují i díky tradičním tuzemským značkám, jakými jsou třeba Baťa, Zetor, Jawa nebo Škoda, které si v zahraničí vybudovaly skvělou pověst,“ dodal Minář.

Kromě mise do Íránu vypraví letos komora mise nejméně do dalších deseti zemí. Doprovodná podnikatelská mise předsedy vlády ČR na společné jednání vlád do Srbska se uskuteční 1. a 2. září, na sedmidenní misi do Mongolska odletí zástupci českých firem 20. září.

Doprovodná podnikatelská mise ministra průmyslu a obchodu na zasedání mezivládní Smíšené komise do Gruzie a Arménie se uskuteční 14. až 16. října. Dále půjde o Čínu, Mexiko a Kolumbii, země Perského zálivu a Vietnam. Komora vyjednává i o dalších destinacích, o které podnikatelé mají největší zájem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video