ČEZ prověří možný vstup bulharského státu do prodeje svých aktiv | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

ČEZ prověří možný vstup bulharského státu do prodeje svých aktiv

ČEZ prověří možný vstup bulharského státu do prodeje svých aktiv
ČEZ
• 
ZDROJ: CTK

Energetická skupina prověří možnost vstupu bulharského státu do prodeje svých bulharských aktiv společnosti Inercom. Po skončení několikadenních jednání ČEZ a Inercomu v Praze to dnes  sdělila mluvčí ČEZ Alice Horáková. Požadavek podle ní přišel od bulharské firmy. Pomoci mají analýzy zpracované oběma stranami.

"Přestože v průběhu prodejního procesu, který běžel celý loňský rok, bulharská vláda o koupi prodávaných aktiv neprojevila oficiálně zájem, vyjde ČEZ svému obchodnímu partnerovi vstříc a tuto možnost prověří," uvedla Horáková.

Smlouva mezi firmami vyvolala v Bulharsku pochybnosti, zda tak malý podnik, jako je Inercom, je schopen financovat a řídit strategicky důležité energetické provozy. Nedůvěru také vyvolaly nejasnosti, z jakých zdrojů firma získala peníze potřebné k tak velkému nákupu.

Aféra ohrozila bulharskou vládu a přiměla premiéra Bojka Borisova, aby se setkal s majitelkou Inercomu Ginkou Varbakovovou. Hovořil s ní o postoupení státu kontrolního balíku akcií v provozech, jichž se ČEZ v Bulharsku zbavuje.

Smlouvy ČEZ můžou jít ven. Sněmovna podpořila návrh Pirátů o zveřejňování

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!