Co týden dá: Česko se připojí ke světové černé hodince | E15.cz

Co týden dá: Česko se připojí ke světové černé hodince

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká republika se v rámci globální kampaně Hodina Země v sobotu ve 20.30 hodin ponoří do tmy. K největšímu celosvětovému happeningu na podporu ochrany životního prostředí se hodinovým zhasnutím připojí památky jako hrad Karlštejn, pražský Tančící dům nebo Žižkovský televizní vysílač. Veřejné osvětlení nebo nasvícení budov společně s nimi přislíbily zhasnout také Děčín, Liberec, Opava a padesátka dalších měst a obcí.

pondělí

V hlavní ulici nad Spořilovskou spojkou pořádá sdružení SOS Spořilov happening proti těžké kamionové dopravě, která od otevření jižní části Pražského okruhu projíždí Spořilovem.

úterý

V kongresovém centru České národní banky začíná 20. mezinárodní bankovní kongres European Banking & Financial Forum. Akce potrvá do čtvrtka.

středa

Pařížský soud má rozhodnout, zda bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn (na snímku) bude veden jako svědek, nebo jako obviněný, ve vyšetřovaném případu kuplířství a zneužití společenského postavení.

čtvrtek

V pražském hotelu Mandarin Oriental Prague se koná konference na téma Výhled české energetiky: efektivita, inovace, podnikání. Pořadatelem akce je vydavatelství Euronews.

pátek

V Pražském veletržním areálu Letňany začíná jarní festival cyklistiky For Bikes, výstava obytných automobilů a karavanů For Caravan a výstava vybavení a potřeb do přírody For Outdoor.

neděle

Účinnosti nabývá novela zákona o veřejných zakázkách, která zpřísní podmínky pro zadávání veřejných zakázek.

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video