Daniel Novák: Exekuce exekutorů | E15.cz

Daniel Novák: Exekuce exekutorů

Daniel Novák: Exekuce exekutorů
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Vladimír Škarda

Daniel Novák

Asociace exportérů uspořádala konferenci, na níž kapitalisté s ekonomy a politiky dumali, co si počít s nedostatkem lidí. V regionálních městech se už totiž servírky do hospod shání dokonce i na billboardech. Nábor, kam se člověk podívá.

Jenže není koho. A to už teď Gott sei Dank za zahraniční dělníky na stavbách, v průmyslu i cizozemské zdravotní sestry a doktory. Bez nich by všední den Čechů věru nebyl příjemný. Ale uprchlíky tu nechceme!

V době, kdy se lidské zdroje staly nedostatkovým zbožím, odbory ve Škodě Auto kvůli mzdám haraší stávkovou zbraní. Netřeba hned panikařit, že by hamižní bafuňáři pustili národnímu šampionovi žilou. Podle toho, jak odborová praxe vypadá, by se v nejhorším případě jednalo o časově omezenou stávku v době oběda. A ještě si ji pak dobrovolně nahradí v mimořádné sobotní směně. Do boje!

Do něj již vytáhli exekutoři. Hrozí, že navrhované snížení jejich odměn povede k rozpadu systému vymáhání. Samozřejmě práva, nikoli chechtáků. Prezidentka exekutorské komory varuje před propouštěním, navíc již nyní má podle ní řada exekutorů finanční potíže.

Dobrou zprávou pro ně ovšem je, že až se ten systém vymáhání (práva) rozpadne, tak si na ně žádný exekutor nevyšlápne. Někdy je totiž lepší, když po člověku neštěkne ani pes, natož Vrána.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!