Dělníci začali na Císařském ostrově rozřezávat první díl zřícené lávky v Troji | E15.cz

Dělníci začali na Císařském ostrově rozřezávat první díl zřícené lávky v Troji

ČTK

Dělníci začali na Císařském ostrově rozřezávat první díl zřícené lávky, řekl Karel Frankota z firmy Strabag, která práce provádí. Pokračovat by měli do pátku. Na demontáž dohlíží policie a znalci. Až firma demontuje trosky na Císařském ostrově, přesune se na trojský břeh. Lávka se zřítila v sobotu odpoledne, zraněni při tom byli čtyři lidé. Praha vyplatí každému jako dar 50 tisíc korun, odškodným se bude zabývat později. Příčina pádu stále není známa.

Při demontáži musí dělníci dávat pozor například na lana, která jsou v rozlomených kusech stále napjatá. Jakmile se jim podaří demontovat zlomené části, které jsou stále připevněny k pilíři, pilíř sklopí a vyjmou ze země.

Původně měl být při demontáži použit i sací bagr. Podle mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbory Liškové bylo od jeho použití nakonec ustoupeno, protože odborníci změnili postup demontáže. "Na postup dohlížejí odborníci a podle aktuálního vývoje jej upravují," řekla.

Rozebrané trosky lávky by měly být odváženy z ostrova v pátek. Vozy je odvezou na plochu u trojské betonárky, kde je znovu prozkoumají znalci. Jak rychle budou práce postupovat, nelze podle Frankoty říci, firma musí podle něj dohlížet na bezpečnost práce a navíc při demontáži mohou policisté a znalci práce kdykoliv zastavit.

Lávka v Troji se zřítila v sobotu po 13:00. Ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Praha rozhodla o kontrole a uzavírce některých mostů i lávek pro pěší, mezi nimi je například lávka přes Berounku v Radotíně a opravovat se budou i ty na železničním mostě z Podskalí na Smíchov.

Zřícenou lávku v Troji by mohly nahradit dvě nové, plánuje IPR
Lávka v Praze spadla asi kvůli korozi lan, trosky prověří znalci

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!