Dušan Kütner: Hymnu tu nechceme

zápisník, Dušan Kutner

zápisník, Dušan Kutner Zdroj: E15

Zatím neznámí vandalové posprejovali o víkendu čtyři místa v Praze včetně křesťanského střediska a kavárny hesly odkazujícími na Adolfa Hitlera a další nacistické představitele. Konečně se ukázalo, kdo se tady fašizuje – jsou to odpůrci imigrantů a toho, co mluvčí Ovčáček mylně nazývá pražskou kavárnou, a nikoli ti, kteří v té fiktivní kavárně sedí a s Hitlerem a nadřazenou rasou nemají nic společného.

Přístupu policie se už nestačí divit ani ministr vnitra. Zatím posledním hrdinou byl horlivý strážce pořádku na Pražském hradě, který zakázal skautům zazpívat hymnu. A to českou, nikoli americkou. Zdá se, že tuzemskou policii pálí zpěv, tibetské vlajky, přecházení na červenou a podobné hrdelní zločiny. Je evidentní, že policie potřebuje posílit o tisíce lidí, protože na takovou vlnu zločinnosti není připravena.

Blok proti islámu zjistil, že od Úsvitu nedostane desítky milionů na kampaň. Nezbývá mu než vyhlásit sbírku, stejně jako učinili jeho soukmenovci z hnutí Islám v ČR nechceme. To plakát doprovodilo sexistickým motivem v podobě nahého dívčího pozadí a textem Máme docela holou… a diskuzí na Facebooku, kde se ženám automaticky tyká, neboť „vyká se jen slušným lidem“. IvČRN kritizuje islám, že omezuje práva žen, které přitom zástupci hnutí automaticky považují za něco podřadného. Rozdíl je tak zřejmě jen v tom, že oni můžou pivo a vepřové.