Euro se blíží, začínají policejní manévry | E15.cz

Euro se blíží, začínají policejní manévry

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Řidiči, kteří se vypraví do Polska se musejí připravit na hraniční kontroly, které polské úřady po dobu mistrovství evropy ve fotbale obnovily. Namátkové kontroly začaly na přechodech již dnes. V dalších dnech je budou provádět i české složky a na hranicích mohou vznikat kolony. Koncem týdne se kontroly budou stupňovat.

Lidé mířící na fotbalový šampionat do polské Vratislavi po vlastní ose, by podle doporučení policie měli volit především dálniční tah. Hranice překročit v Bohumíně a pak dál pokračovat po polské silnici číslo 78, u obce Žory se napojit na dálnici A1 a později pak na A4 vedoucí až do Vratislavi. Úsek dálnice A1 není zpoplatněn. Naopak při vjezdu na A4 řidiči musejí projet mýtnou branou.

Do kategorie zapovězených tras policisté zařadili silnici I/48 a R48 vedoucí na Český Těšín a v Polsku pak přes Bialsko-Bialou do Katovic. „Na silnicích je řada dopravních omezení. Souvisejí se stavebními úpravami jak na české, tak i na polské straně hranice,“ doplnil šéf moravskoslezské dopravní policie Jiří Zlý.

Během fotbalového Eura bude v Polsku působit 50 moravskoslezských policistů. Jedenáct z nich je členy antikonfliktního týmu. Mají využít především své zkušenosti při krocení agresivních chuligánů během rizikových zápasů. Budou ale pomáhat také fanouškům, kteří se v dějišti šampionátu dostanou do problémů. Novinářům to dnes řekl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Tuhý.

Prohlédněte si stadiony, na kterých se bude v Polsku a na Ukrajině hrát

Moravskoslezští policisté zkušenosti získávají především v souvislosti s řáděním radikálního jádra příznivců Baníku Ostrava. Nyní existuje riziko, že se tito chuligáni vypraví do Polska a budou dělat problémy i tam. „Máme informace o takovýchto ambicích. Jednáme s ostravským klubem a situaci monitorujeme,“ řekl Tuhý.

Hlavní nápor policisté očekávají především ve dnech, kdy bude hrát své zápasy základní skupiny český tým - 8., 12. a 16. června. V pohotovosti ale budou i mimo tyto termíny. „Jsme tranzitní země a přes náš region budou do Polska najíždět například i fanoušci Itálie a Chorvatska,“ vysvětlil Tuhý.

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.