Fiala: Po letošních volbách může Česko klesnout na politické dno | E15.cz

Fiala: Po letošních volbách může Česko klesnout na politické dno

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jako demokratickou alternativu stávající levicově-populistické vlády představil současnou ODS na její dnešní programové konferenci předseda občanských demokratů Petr Fiala. Strana v Národním domě na pražských Vinohradech představuje program pro říjnové parlamentní volby, který je založený na snížení daní, antibyrokratických opatřeních, bezpečnosti a zkvalitnění vzdělávání.

Fiala v úvodu konference uvedl, že ODS je po útlumu opět připravena ujmout se role lídra pravice. Současně varoval před nedemokratickým vývojem, který může v Česko ovládnout po volbách do Poslanecké sněmovny.

"Po volbách může Česká republika klesnout na politické dno," varoval Fiala před dvěma scénáři. "Hlas pro ČSSD může být hlasem pro komunisty poprvé ve vládě po roce 1989," uvedl. Druhým rizikem by pak podle něj bylo absolutní vítězství hnutí ANO současného vicepremiéra Andreje Babiše, který se netají snahou o omezení demokratické debaty. ODS, které nynější průzkumy dávají zhruba devítiprocentní podporu, je podle Fialy připravena systém demokracie ochránit.

Ve volbách jsou podle Fialy občanští demokraté připraveni zastavit levicově-populistickou vládu, ochránit svobodu a prosadit Silný program pro silné Česko, jak občanští demokraté soubor 190 změn nabízených voličům nazvala.

Účastníky konference, kteří se dnes v Národním domě sešli, burcoval k optimismu a poděkoval jim za spoluúčast na tvorbě programu. Kritizoval přitom vládní ČSSD a ANO v čele s jejich předsedy. "(Bohuslav) Sobotka spí, Babiš sní, a my občanští demokraté pracujeme," konstatoval s poukazem na programovou práci politické konkurence. "Je to kamufláž bezradnosti," ohradil se proti prezentovaným vizím ANO a ČSSD.

Vše o českých parlamentních volbách najdete zde>>>

Cílem občanských demokratů před volbami je podle Fialy sebevědomé Česko v prosperující Evropě.

Za první úkol na cestě k volebnímu úspěchu přitom označil rozptýlení přesvědčení, že ve volbách se bude rozhodovat pouze mezi vládními stranami. "Nikdo nemá nic jisté, ani vítězství, ani porážku, ani vládu, ani opozici," konstatoval šéf ODS.

Připomeňte si, co míní Andrej Babiš o případné spolupráci s KSČM:
Rozhovor s A. Babišem o spolupráci s KSČM

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video