Hřebčín Kladruby se loni vymanil ze ztráty | E15.cz

Hřebčín Kladruby se loni vymanil ze ztráty

Hřebčín Kladruby
Hřebčín Kladruby
• 
ZDROJ: ctk

duk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přeměna státního podniku v příspěvkovou organizaci, umožňující příjem vyšších dotací, i úsporná opatření nového vedení měla v loňském roce pozitivní vliv na hospodaření kladrubského hřebčína. Po dvou letech ztráty, která předloni dosáhla 17,7 milionu korun a o rok dříve dvou milionů, se v loňském roce kladrubský hřebčín přehoupl do zisku v řádu statisíců korun.

Uzávěrku za loňský rok již schválil i auditor. „První informace,kterou jsem po příchodu do hřebčína dostal, byla, že v podniku není na výplaty a že je v katastrofální situaci. Vyšší efektivitou výdajů, lepším využitím finančních prostředků i zlepšenou prací celého managementu,

který musel být bohužel z malé části obměněn, se podařilo ztrátu eliminovat,“ řekl deníku E15 ředitel hřebčína Jan Höck, který v čele národní kulturní památky stojí od prosince 2009. Důležitý byl i přerod hřebčína ze státního podniku na státní příspěvkovou organizaci. Pro kladrubské tak přestal platit strop pro výši dotací ze státní pokladny. Loni hřebčín dostal 71 milionů korun. Předloni to bylo podle údajů ministerstva zemědělství včetně dotace ze Státního zemědělského intervenčního fondu 63,2 milionu a o rok dříve 59,4 milionu korun.

„Částku 71 milionů korun obdržel kladrubský hřebčín ve formě příspěvku na provoz,“ řekla mluvčí ministerstva Tereza Dvořáčková. Dalších více než 40 milionů loni dostal hřebčín na opravu kanalizace a zpracování projektu pro žádost o peníze z fondu Evropské unie pro základní rekonstrukci zchátralé památky. Kulturní památce pomohla úsporná opatření i přeměna ze státního podniku na příspěvkovou organizaci, umožňující příjem vyšších dotací

Autor: duk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.