Hušák definitivně končí, novým šéfem Sazky je Marek Hájek | E15.cz

Hušák definitivně končí, novým šéfem Sazky je Marek Hájek

Hušák definitivně končí, novým šéfem Sazky je Marek Hájek
Marek Hájek
• 
ZDROJ: CTK

ČTK, krb

Éra Aleše Hušáka v Sazce je definitivně u konce. Hušák dnes ráno těsně předtím, než jej stačila valná hromada odvolat, sám rezignoval. Novým předsedou představenstva byl pak vzápětí zvolen člen výkonného výboru ČSTV a předseda Asociace extrémních sportů Marek Hájek. Místopředsedou byl zvolen šéf Sdružení sportovních svazů Zdeněk Ertl.

Hájek po zvolení řekl, že jeho mise bude pravděpodobně krátká. Podle svých slov si od ní slibuje minimálně korektní vztahy s insolvenčním správcem Sazky Josefem Cupkou a dořešení situace v Sazce. Hlavní úkol je za současné situace maximalizovat možnosti pro akcionáře, dodal.

Novými členy představenstva Sazky byli kromě Hájka a Ertla zvoleni také Vladimír Šimíček (místopředseda ČSTV), Jiří Kynos (ekonomický ředitel Českého olympijského výboru), Jiří Dušek (Autoklub ČR), Petr Bernátek (Česká obec sokolská) a Jindřich Rajchl (místopředseda Fotbalové asociace ČR).

Hušák sám rezignoval, přesto byl ještě odvolán

Zprávu o tom, že Hušák rezignoval na funkci předsedy představenstva zíslala média ještě před zahájením valné hromady Sazky prostřednictvím Hušákova emailu. Hušákův konec pak chvíli na to oficiálně potvrdila i valná hromada, když jej i přes obdržený email z pozice předsedy představenstva odvolala. Hušák, který se jednání neúčastní, ve zprávě mimo jiné uvedl, že je hrdý na to, že mohl 16 let stát v čele jedné z nejúspěšnějších českých společností.

Aleš HušákAleš HušákAutor: ctk

„Valná hromada odvolala Hušáka z opatrnosti, protože nebylo vyloučeno, že by si svoji rezignaci rozmyslel,“ uvedl šéf ČSTV Pavel Kořan. Podle něho nyní statutární orgány mají minimální kompetence. A žádnou, která by souvisela s hospodařením. Nové představenstvo zřejmě rozhodne o svolání další valné hromady, která bude volit členy dozorčí rady, dodal Kořán.

Nový šéf představenstva Sazky Hájek se narodil v roce 1968 v Brně, pochází ze sportovní rodiny. Závodně plaval, absolvoval základní školu se zaměřením na atletiku, na vysoké škole se pak začal věnoval orientačnímu běhu. V roce 1996 se podílel na založení České asociace extrémních sportů, která řídí sportovní soutěže outdoorového, tedy venkovního typu.

Prohlášení Aleše Hušáka

Vážení přátelé, dnešním dnem končím jako předseda představenstva Sazky a odcházím mezi sázející. Děkuji upřímně všem spolupracovníkům a lidem, kteří Sazce věřili a stále věří. Jsem přesvědčen o její síle a budoucnosti. Jsem hrdý na to, že jsem mohl 16 let stát v čele jedné z nejúspěšnějších českých společností a mohl sloužit českému sportu. A jsem hrdý, že se nám společnými silami podařilo to, čemu věřil jen málokdo. Postavit za extrémně krátkou dobu moderní arénu, kterou tato země potřebovala, která jí už přinesla přes 5 a půl miliardy korun, všechny nás přežije a bude ještě dlouho sloužit lidem v této zemi. Lidé, kteří něco budují a stavějí, tedy i já, se dopouštějí chyb. To dobře vím, zároveň ale věřím, že základy, které Sazka a Aréna mají, se podařilo postavit pevné a trvanlivé. Děkuji také Vám novinářům. A pokud mohu, prosím Vás o shovívavost v následující době, kdy se budu věnovat novým výzvám. Přeji Vám všem pevné zdraví. JUDR. Aleš Hušák

Autor: ČTK, krb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.