Interpol vyšetřuje zdravotní knížky IZIP | E15.cz

Interpol vyšetřuje zdravotní knížky IZIP

IZIP
IZIP
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Do vyšetřování skandály opředených internetových zdravotních knížek IZIP se zapojil Interpol. Začal prověřovat vazby lidí figurujících v projektu na zahraničí, píší Lidové noviny.

„Šetření pokračuje. Postupně si zveme svědky, obrátili jsme se také na Interpol kvůli personálnímu propojení s jiným státem,“ uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová. Na policii se už také vystřídala část klíčových hráčů v kauze.

Kauzu přitom může co nevidět obohatit další série trestních oznámení, která zřejmě podá ministerstvo zdravotnictví. V půlce května to alespoň naznačil šéf resortu Leoš Heger. „Je velmi pravděpodobné, že se kvůli kauze IZIP obrátíme na policii, aby celou věc vyšetřila,“ uvedl tehdy.

Aby měl pádné důvody, poslal nejprve hloubkovou kontrolu do Všeobecné zdravotní pojišťovny, která z více než poloviny IZIP vlastní. Její výsledky už jsou na světě, z účetnictví se podle ní ztratily stovky milionů korun. „Oficiální zpráva bude až koncem příštího týdne, kontrola je ale hotová. Našlo se během ní několik zásadních pochybení,“ řekl deníku zdroj z ministerstva zdravotnictví.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video