Kauza opencard. Dohodneme se, podepsaly Praha a EMS v memorandu | E15.cz

Kauza opencard. Dohodneme se, podepsaly Praha a EMS v memorandu

Opencard
Opencard
• 
ZDROJ: Mlada fronta E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Praha prozatím neví, kolik by měla zaplatit za licence ke kartám nebo za práva k opencard. Město se však s firmou eMoneyServices (EMS), vlastníkem majetkových práv opencard, dohodlo na dalším jednání. EMS má prý už brzy předložit magistrátu cenovou nabídku na koupi licencí k více než 250 tisíc karet.

„Jedná se o další posun v jednání se společností EMS s tím že byl podepsán materiál, který již schválila rada hlavního města,“ sdělil primátor Tomáš Hudeček (TOP 09).

V textu dohody obě strany deklarují, že se chtějí domluvit na řešení problémů kolem opencard. Dohoda žádné ze stran ale neupírá možnost uplatňovat své nároky a nejsou v ní ani konkrétní částky, za které by Praha koupila licence ke kartám, ani za kolik by případně koupila majetková práva ke kartě opencard. Cenovou nabídku na odkup licencí má EMS Praze předložit v nejbližších dnech.

„Podpis dohody považujeme za důležitý krok. Hlavní město tím jasně vyjádřilo vůli řešit problémy s opencard zodpovědně a konstruktivně. Doufáme tedy, že dojde ke stabilizaci opencard a Praha se zařadí mezi světové metropole, které mohou být na svůj systém městských karet hrdé,“ uvedl mluvčí EMS Martin Opatrný.

Opencard, projekt z éry primátora Pavla Béma (ODS), stála 1,35 miliardy korun. Dosud si ji vyzvedlo asi 1,2 milionu cestujících. Vedení města a EMS vedou ohledně jejího dalšího fungování už několik týdnů ostré debaty. Praha i nadále jedná o možnosti odkupu práv. Jednání ale zatím žádný konkrétní výsledek nepřinesla.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.