Kontroverzní Horník bude sportovním šéfem v Jablonci, potvrdil Pelta | E15.cz

Kontroverzní Horník bude sportovním šéfem v Jablonci, potvrdil Pelta

Kontroverzní Horník bude sportovním šéfem v Jablonci, potvrdil Pelta
Ivan Horník
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Majitel fotbalového Jablonce Miroslav Pelta potvrdil, že sportovním ředitelem klubu bude Ivan Horník. Kontroverzní funkcionář, který má za sebou trest za korupci, už vybírá nového kouče po odvolaném Jaroslavu Šilhavém.

Po neúspěšném podzimu se Pelta rozhodl zcela změnit koncepci klubu. Ustoupil od projektu, kdy se nákupem drahých hráčů snažil dostat Jablonec do boje o titul, a hodlá se zaměřit na vyhledávání talentů. A v tom je podle něj Horník nejsilnější.

„Škrtněte si Galacticos, vracíme se k modelu regionálního klubu. Stále budeme mít ambice, ale už nebudeme kupovat předražené hráče. Budeme chtít kupovat hráče s potenciálem, kteří jsou levní a v budoucnu je pak draze prodat,“ řekl Pelta.

Naplnit novou filozofii klubu má pomoci Horník, který už ve Viktorii Žižkov, kde strávil většinu kariéry, potvrzoval, že umí najít talentované hráče. „Dokonce mi doporučoval Bartošáky a Folprechty, kterým se nyní daří v Liberci. Je to vyzrálý funkcionář s čuchem na hráče a toho bych chtěl využít,“ řekl Pelta.

První úkol: najít trenéra

„Už nyní pracuje na jménu nového trenéra. Nebude to nikdo renomovaný, ale trenér, který na svou ligovou šanci zatím čeká,“ prohlásil předseda Fotbalové asociace ČR. Spekuluje se o tom, že by Jablonec mohl převzít Zdenko Frťala.

Pelta se prý neobává kontroverzní pověsti čtyřiašedesátiletého Horníka, který si odpykal pětiletý zákaz činnosti za korupci, po kterém se k fotbalu vrátil v únoru 2012. Od té doby se pohyboval ve druhé či třetí lize.

„Má právo na to, aby dostal druhou šanci. Už byl před podpisem smlouvy ve Slavii, kde to ztroskotalo až na fanoušcích. A když ho chtěl pan Šimáně, který má vysoké morální renomé, tak jsem usoudil, že nastala doba, kdy mu tu šanci mohu dát,“ řekl Pelta.

„Udělal průšvih, ale za ten už byl potrestán a něco takového už nehrozí. Dnes je jiná doba, navíc budeme pod velkým drobnohledem, takže se toho neobávám. Když řídíte pod vlivem, tak vám sice seberou řidičák, ale po čase vám ho zas vrátí. Stejně by měl dostat šanci i on,“ míní.

Změny pokračují

Pelta kromě odvolání celého realizačního týmu sáhl i k dalším změnám. Domluvil se na ukončení spolupráce s generálním ředitelem Petrem Doležalem, jehož místo zaujme dosavadní obchodní ředitel Petr Flodrman. Ten měl na starosti i sportovní úsek, který nyní připadne Horníkovi.

K razantním změnám Peltu přinutil nevydařený podzim, po němž je jeden z kandidátů na titul po 16 kolech až osmý se ztrátou 18 bodů na vedoucí Plzeň. „Zažili jsme podzim hrůzy, proto jsem se rozhodl pro změny. Rozhodující pro mě bylo, že jsme doma porazili jen Olomouc a v poháru Frýdek-Místek,“ prohlásil Pelta.

Připustil, že v zimě prodá jednoho až dva hráče a bude se soustředit hlavně na práci s talenty. „Neubíráme na ambicích, ale chceme být šikovnější na přestupovém trhu, kde nebudeme dávat tolik finančních prostředků. Chceme najít hráče s potenciálem dřív, než budou ve velkých klubech. S tím by měl pomoci právě pan Horník, který se bude snažit vytvořit i silnou mládež a akademii společně s Libercem,“ dodal.

„Chtěl bych ve fotbale ještě něco dokázat. A teď nemluvím o tom, o čem se psalo, o Galacticos a takových věcech. Chtěl bych panu Peltovi pomoct klub po sportovní stránce stabilizovat. Aby Jablonec nekupoval hráče za nějaké obrovské částky, nepatřičné pro regionální klub, kterým je,“ uvedl Horník.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!