Mach zůstává předsedou Svobodných, získal dvě třetiny hlasů | E15.cz

Mach zůstává předsedou Svobodných, získal dvě třetiny hlasů

Mach zůstává předsedou Svobodných, získal dvě třetiny hlasů
Předseda Strany svobodných občanů Petr Mach
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Předsedou Strany svobodných občanů (Svobodní) se znovu stal europoslanec Petr Mach, když v internetovém hlasování získal dvě třetiny hlasů. Mach, který ve volbě porazil trojici protikandidátů, vede Svobodné od jejich vzniku v roce 2009.

Ve volbách šéfa strany se Machovi postavili Roman Kříž, Petr Hampl a Miloslav Bednář. Kříž obdržel 15,6 procenta z 574 hlasů, Hampl 13,1 procenta a Bednář 5,6. Mach dostal 65,7 procenta hlasů a stranu povede další dva roky, tedy i do sněmovních voleb v roce 2017.

Mach oznámil, že jej po ukončení hlasování neúspěšný protikandidát Hampl informoval o tom, že odchází ze strany. Mach očekává, že tento krok přispěje k ukončení neklidu a rozporů ve straně prezentovaných i na veřejnosti.

Mach chce spolupráci se Soukromníky

O tom, kdo obsadí čtyři křesla místopředsedů, rozhodnou Svobodní od 29. listopadu do 6. prosince. Staronový předseda Svobodných vyjádřil přání, aby jeho strana šla do krajských voleb v příštím roce po boku se Stranou soukromníků České republiky, s jejímž vedením již jedná.

Strana svobodných občanů vznikla v roce 2009. U zrodu stáli většinou bývalí členové ODS. Úspěch v celostátních volbách zaznamenali Svobodní loni, když získali jedno křeslo v Evropském parlamentu. Europoslancem se stal právě Mach.

Očima expertů: Chceme vyhrát boj proti chudobě?

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!