Marek Šnajdr rezignoval na místo v dozorčí radě Čepra | E15.cz

Marek Šnajdr rezignoval na místo v dozorčí radě Čepra

Marek Šnajdr rezignoval na místo v dozorčí radě Čepra
Marek Šnajdr
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Bývalý poslanec za ODS Marek Šnajdr rezignoval na místo v dozorčí radě společnosti Čepro. Ministerstvo financí uvedlo, že se ministr financí Jan Fischer teprve rozhodne, zda dosadí na jeho místo někoho jiného, nebo to nechá na příštím ministru financí. Šnajdr byl obviněn a zatčen letos v červnu v souvislosti s údajným korupčním jednáním.

Informaci přinesl server Česká pozice. „Rezignační dopis pana Marka Šnajdra dorazil dnes. Pan ministr tento krok uvítal, protože již dříve avizoval, že by chtěl pana Šnajdra z dozorčí rady společnosti Čepro odvolat,“ potvrdil mluvčí ministerstva Ondřej Šrámek.

Šnajdr řekl, že se rozhodl rezignovat k 30. září. „Zásadní důvody pro mé rozhodnutí jsou dva. Předně nechci, aby byla společnost Čepro uměle mediálně poškozována v souvislosti s politickou pseudokauzou, zvlášť za situace, kdy její odborné i hospodářské výsledky jsou výborné,“ uvedl pro server Aktuálně.cz Šnajdr. Zároveň dodal, že odmítal tento krok udělat pod tlakem nezákonného trestního stíhání, a proto tak činí až nyní.

Šnajdr (ODS) patřil ke skupině rebelujících poslanců proti vládě Petra Nečase loni na podzim. Právě přijetí funkce v dozorčí radě Čepra vedlo k červnovému obvinění Šnajdra policií. Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan jej vinil, společně s dalšími dvěma exposlanci ODS Petrem Tluchořem a Ivanem Fuksou, že za vzdání se mandátu přijali úplatek v podobě lukrativních postů ve státních firmách.

Na všechny tři poslance byla uvalena vazba, ale po červencovém rozhodnutí Nejvyššího soudu, že za výkon poslaneckého mandátu, který chrání imunita, je třeba považovat i různé politické dohody, kompromisy či politická rozhodnutí, byli z vazby propuštěni.

Celá aféra vedla k pádu Nečasovy vlády. Sám Nečas tvrdí, že nešlo o korupci, ale o běžný politický obchod.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!