Metropolitní družstevní spořitelna: policie obvinila muže z vyprání milionů | E15.cz

Metropolitní družstevní spořitelna: policie obvinila muže z vyprání milionů

Metropolitní spořitelní družstvo
Metropolitní spořitelní družstvo
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Protikorupční policie obvinila pětačtyřicetiletého muže z praní peněz zpronevěřených v Metropolitním spořitelním družstvu. Převedl podle ní 354 milionů korun do obchodních společností v Hongkongu. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí policejního útvaru Jaroslav Ibehej. Za legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozí obviněnému až osmileté vězení.

„Tento muž měl podle našich závěrů organizovat a zároveň také převádět do zahraničí finanční prostředky, které měly být zpronevěřeny a následně vyvedeny z Metropolitního spořitelního družstva,“ uvedl Ibehej. Peníze podle něj obviněný převáděl v letech 2012 až 2014 prostřednictvím elektronického bankovnictví.

Státní zástupce pro muže navrhl vazbu, soud však požadavku nevyhověl, a obviněný je tak stíhán na svobodě. Policie u něj zajistila nemovitosti za zhruba 50 milionů korun a sbírku luxusních hodinek.

V kauze Metropolitního spořitelního družstva čelí obžalobě 20 lidí, kteří podle vyšetřovatelů způsobili škodu přesahující miliardu korun. Družstvo údajně poskytovalo úvěry nesolventním zahraničním společnostem bez ověření jejich podnikatelských záměrů, což poškozovalo jak firmu, tak i zájmy vkladatelů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video