Nejlépe lidé oznámkovali ombudsmana a prezidenta | E15.cz

Nejlépe lidé oznámkovali ombudsmana a prezidenta

Ombudsman Pavel Varvařovský
Ombudsman Pavel Varvařovský
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejlépe hodnotí Češi úřad ombudsmana, prezident Václav Klaus skončil v průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) na druhém místě. Podle průzkumu, v němž lidé známkovali i sněmovní strany, instituce a ústavní činitele, si největší propad oblíbenosti vysloužila vládní strana Věci veřejné (VV) spojovaná v posledních měsících s několika skandály.

Ombudsman Pavel Varvařovský letos vystřídal na první pozici prezidenta, z pětibodové školní škály získal hodnocení 2,78. Hlavu státu lidé ocenili o něco horší známkou - 2,86. Na třetím místě skončila ČSSD s hodnocením 3,32. Funkci předsedy Senátu, kterou nyní zastává Milan Štěch (ČSSD), přisoudili lidé v průzkumu známku 3,56.

Z politických stran zastoupených v dolní komoře dopadla kromě ČSSD nejlépe komunistická strana. Dotázaní ji klasifikovali průměrně známkou 3,64. TOP 09 dostala 3,69, ODS 3,81. Téměř na propadnutí jsou podle většiny obyvatel politici VV, kteří si vysloužili nejhorší známku - 4,29. Ještě loni ji přitom stranu hodnotili známkou 3,48.

Pokud jde o hodnocení trojice institucí Senát, sněmovna, vláda, pak nejlepší známku dostal Senát - 3,76. Druhá je sněmovna se známkou 3,93 a poslední vláda má 3,96. Nejvíce jedniček a dvojek získali od veřejnosti prezident a ombudsman. Pětkou byly nejčastěji hodnoceny VV, a to ve více než polovině případů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.