Němeček: Nemám pocit, že by moje pozice byla ohrožena | E15.cz

Němeček: Nemám pocit, že by moje pozice byla ohrožena

Svatopluk Němeček
Svatopluk Němeček
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) nemá dojem, že by jeho pozice v čele ministerstva byla ohrožena. Řekl to České televizi po pátečním podvečerním mimořádném jednání grémia ČSSD, které se zabývalo čerstvě vypuklým sporem mezi ním a ministrem financí Andrejem Babišem. Na grémiu se nehlasovalo o tom, zda má jeho důvěru, Němeček ale podle svých slov vnímal, že důvěru má.

„Nehlasovalo se o tom, ale vnímal jsem to takto,“ řekl. „Za sebe chci říct, že rozhodně tu záležitost nechci eskalovat, byl bych rád, kdybychom se nějakým způsobem vrátili k práci,“ dodal Němeček. Kvůli sporu se ještě dnes večer sejde premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka s Babišem. Ve středu se kvůli tomu sejde koaliční rada.

Jihomoravský hejtman Michal Hašek řekl před jednáním, že Němečka podporuje a že ministra podporují i ostatní sociálnědemokratičtí hejtmani.

Vzájemná kritika ministrů

Roztržku v pátek odstartoval Němeček kritikou médií, která vlastní Babišova společnost Agrofert. Tvrdil, že o něm lžou a jejich záměrem je ho poškodit. Babiš pak Němečkovi přes internet doporučil nastoupit protialkoholickou a psychiatrickou léčbu. Kritizoval ho také za nevýhodné nákupy v ostravské nemocnici, kterou Němeček vedl.

Deník Dnes a server iDnes.cz zveřejnily zprávu, ve které napsaly, že ministerstvo chce prosadit nepovolenou léčbu kmenovými buňkami pro diabetiky a pacienty s ischemickou chorobou nohy. Vyjádření ministerstva, že resort od tohoto záměru ustoupil, deník napsal v poslední větě zprávy. Na serveru reakce ministerstva nebyla. Vydavatelství Mafra později uvedlo, že text na serveru iDnes.cz byl chybný.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video