Novým ředitelem ČOI bude Mojmír Bezecný | E15.cz

Novým ředitelem ČOI bude Mojmír Bezecný

Česká obchodní inspekce (ilustrační foto, ČTK)
Česká obchodní inspekce (ilustrační foto, ČTK)
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Share on Facebook Messenger
Česká obchodní inspekce (ČOI) bude mít po pět měsíců trvajícím "bezvládí" nového ústředního ředitele. Od 1. dubna do funkce nastupuje dosavadní ředitel inspektorátu ČOI v Ostravě Mojmír Bezecný. Do funkce ho dnes jmenoval ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Bezecný za své priority označil mj. ochranu zdraví a bezpečnosti občanů, dohled na zájmy spotřebitelů a zajištění jejich práva na objektivní informace, pokud jde například o úvěry a případně nekalé obchodnické praktiky.

„Pan Bezecný prošel nejlépe sítem náročného výběrového řízení. Věřím, že své kvality zúročí i v nové funkci. Očekávám, že Česká obchodní inspekce pod jeho vedením bude důrazně chránit zájmy spotřebitelů. Okamžitě jsem ho v této věci pověřil konkrétními úkoly,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Bezecný je dlouholetým pracovníkem ČOI. Do svého jmenování byl téměř sedm let ředitelem jejího inspektorátu v Ostravě, předtím zástupcem ředitele a inspektorem ČOI.

ČOI byla pět měsíců bez ředitele

Ředitel České obchodní inspekce Vladimír Velčovský v listopadu loňského roku rezignoval na svou funkci. K odchodu ho vedly osobní důvody. Vedením inspekce byl poté pověřen dosavadní šéf právního odboru ČOI Vlastimil Turza.

ČOI je kontrolním orgánem státní správy. Kontroluje právnické a fyzické osoby, které prodávají či dodávají výrobky a zboží na vnitřní trh. Zároveň monitoruje dodržování zákona v poskytování služeb.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.