Ostravský primátor Kajnar napadl u soudu kandidátku ČSSD, chybí na ní | E15.cz

Ostravský primátor Kajnar napadl u soudu kandidátku ČSSD, chybí na ní

Ostravský primátor Petr Kajnar
Ostravský primátor Petr Kajnar
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ostravský primátor Petr Kajnar spolu s dalšími dvěma sociálními demokraty napadl u soudu krajskou kandidátní listinu ČSSD. Kajnar, který je předsedou krajské organizace ČSSD v Moravskoslezském kraji, na kandidátce pro předčasné volby do Sněmovny chybí. Uvedl to dnes Deník Insider.

Místopředseda ČSSD a lídr moravskoslezské kandidátky Lubomír Zaorálek uvedl, že řešení interních stranických sporů soudní cestou není vhodné.

„Spis je zde, dosud nebylo rozhodnuto,“ uvedla Cihlářová s tím, že se věc týká sestavování kandidátky v Ostravě. Kajnara ve věci zastupuje advokát Tomáš Sokol, který však o podrobnostech hovořit odmítl. „Nebyl jsem zbaven mlčenlivosti, tak to nemohu komentovat,“ uvedl.

Podle informací Insideru však Kajnar u soudu napadl to, že nebyl ostravským sdružením navržen na kandidátní listinu pro říjnové předčasné volby. A u soudu se proti tomu ohrazuje přesto, že v ostravském hlasování o kandidátech nedostal ani jeden hlas. Po neúspěchu ve stranických primárkách v Ostravě se Kajnar následně neprosadil ani na krajské úrovni. Spolustraníci argumentovali tím, že se o dění na radnici, kterou vede, zajímá policie. Dalším argumentem bylo podle zjištění Insideru to, že Kajnar byl v příbuzenském vztahu k lídrovi kandidátky Zaorálkovi.

Řešení soudní cestou není vhodné, zní z vedení sociálních demokratů

Sociální demokraté nechtějí zatím rozepři v Ostravě příliš komentovat. „Slyšel jsem, že v naší ostravské organizaci je problém se sestavením kandidátní listiny za město Ostrava, ale žádnou oficiální informaci zatím nemám,“ reagoval předseda strany Bohuslav Sobotka.

Podle Zaorálka zatím sociální demokracie nemá o žalobě dostatek informací. „ČSSD se chce nejdříve s celou věcí detailně seznámit, aby mohla zvolit adekvátní postup. Řešení interních sporů soudní cestou každopádně nepokládáme za vhodné,“ uvedl Zaorálek v tiskovém prohlášení. Podotkl také, že ČSSD musí sázet na týmovou spolupráci a neplýtvat osobnostmi, které jí mohou pomoci oslovovat co nejširší okruh voličů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.